לאחר שאתמול (שני) הוועדה המסדרת והשליטה בוועדות הכנסת עברו לידי גוש השינוי, בליכוד תוקפים היום את בנט וקוראים: "בנט דוהר לממשלת שמאל עם מרצ והעבודה בתמיכת המשותפת. מי שרוצה ממשלת ימין לא מצביע נגד הימין עם גוש השמאל בכנסת כפי שבנט עשה אתמול בלילה, ולא מנהל איתו מו"מ על חלוקת תפקידים לניצן הורוביץ, מרב מיכאלי ואיבתיסאם מראענה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתוך כך, הצהירה היום ח"כ איילת שקד בוועידת איגוד התאגידים העירוניים כי בראש סדר העדיפויות במפלגה ניצבת מניעת קיום מערכת בחירות נוספת: "מובן מאליו שהשאיפה והרצון שלנו הוא להקים ממשלת ימין. אמרנו לנתניהו – אנחנו מוכנים לעשות כל מאמץ לעזור לך להקים ממשלה, אנחנו גם עושים את המאמצים הגדולים האלה, אבל גם חזרנו ואמרנו – לא ניתן לגרור את המדינה לבחירות חמישיות. השלטון המקומי צריך ממשלה מתפקדת".

רגע לפני ההצבעה הדרמטית הודיע ח"כ מיקי זוהר שמפלגת הליכוד הגיעה להבנות עם ימינה – שגם תמכה בהצעת הליכוד להרכב הוועדה, אך בסופו של דבר זכתה לתמיכה פחותה – 58 אל מול 60. הצעת גוש השינוי להרכב לוועדה המכריעה, שמנהלת את ענייני הכנסת עד להקמת הקואליציה, התקבלה לאחר שרע"ם הפתיעה את הליכוד ותמכה בהצעתו של מאיר כהן מיש עתיד.