האיום של יו"ר ימינה שמרמז לאן הוא מכוון? במהלך החלק הסגור של ישיבת סיעת ימינה היום (שני), יו"ר המפלגה, נפתלי בנט, העביר מסר ברור לח"כים - זאת על רקע הדיווחים לפיהם חלקם לפחות אינם מרוצים מהאפשרות שתוקם ממשלת שינוי עם לפיד.  

"אם יש מישהו כאן שלא מסוגל ללכת לממשלת אחדות - שיגיד לי את זה עוד היום וניפרד", הבהיר בנט במהלך הישיבה. אלא שעל פי מקור אחר שהשתתף בישיבה, הדברים נאמרו בבוטות גדולה יותר ובנט אף אמר: "מי שלא מוכן לדרך שלי, מוזמן לקום, לצאת וללכת מכאן". 

בסביבת בנט אישרו שהוא ביקש מחברי הכנסת שלו שיגידו לו שהם עומדים מאחוריו ונימקו את הדרישה שלו בכך שהמגעים להקמת ממשלה עם גוש השינוי מתקדמים. בנט מעוניים לשמוע כבר כעת אם למישהו מחבריו לרשימה יש לבטים או חששות - ושהזמן להציפם הוא כעת, ולא רגע לפני ההצבעה על אישור הממשלה.  

רק לפני 8 ימים פורסמה תמונה מישיבת סיעת ימינה, בה נראים כל החברים לצד יו"ר המפלגה בנט - כשהמטרה של פרסומה הייתה להראות שכולם מאוחדים מאחוריו, לא משנה מה יחליט ולאיזה כיוון יילך וככל הנראה להדוף את הדיווחים על חיכוכים וחילוקי דעות. 

נפתלי בנט וסיעת ימינה בישיבה של המפלגה (צילום: N12)
חברי סיעת ימינה מפגינים אחדות למצלמה | צילום: N12

מוקדם יותר היום, פרסם מספר 5 ברשימת ימינה, ח"כ עמיחי שיקלי, הכחשה לדיווח לפיו הוא מתנגד נחרצות להקמת ממשלת אחדות וצייץ: "דמיון פורה יש במסדרונות הכנסת. אני עם נפתלי ומאחוריו במאמצים להקמת ממשלה - ממשלת ימין תחילה! ואם זה לא מסתייע, אז ממשלת אחדות. סומך על נפתלי ומהלכיו מלא-מלא. בקיצור - אנחנו אגרוף אחד. נקסט".