התקדמות במגעים - "פגישה חיובית": ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר מפלגת ימינה נפלתי בנט נפגשו שוב היום (שלישי) במאמציהם להרכיב קואליציה, ונועדו כשלוש שעות. גם אתמול נפגשו השניים, ומדובר בפגישה השלישית בסך הכול מאז שקיבל נתניהו את המנדט.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתום הפגישה מסרו גורמים מיודעים כי היא הייתה חיובית וכי נרשמה התקדמות. עוד נמסר כי צוותי המשא ומתן  של הצדדים ייפגשו בהמשך. בפגישה נכחו גם מיכאל ראבלו ויעקב אטרקצ'י מצד נתניהו וטל גן צבי ושלום שלמה מצד בנט.

אתמול אמר בנט כי הוא ממשיך במאמצים למנוע בחירות בפעם החמישית: "מי שיפעל למען הקמת ממשלה יציבה ימצא אותי כבן ברית נמרץ ויצירתי". עוד אמר כי "נתניהו יכול לספור את האצבעות של ימינה כחלק מממשלת ימין. אנחנו נפעל בכל הכוח והאמצעים למנוע אסון של בחירות חמישיות. יש לא מעט דרכים יצירתיות להביא לזה, אבל בשביל זה צריך להפשיל שרוולים ולהתחיל לעבוד".

נפתלי בנט
הצהרתו של בנט אתמול

יו"ר ימינה הכחיש כי רוטציה היא התנאי שלו להיכנס לממשלה ואמר כי בשלב זה כל פועלו מתרכז בניסיון למנוע את פיזור הכנסת: "יצאו מספר פרסומים כאילו נושא התפקיד שלי מהווה חסם - זה שקר מוחלט. שום תפקיד לא מהווה חסם להקמת הממשלה. יכולתי כבר בשעה הזאת להיות בכיסא ראש הממשלה אם זו הייתה מטרתי העליונה. מטרתי העליונה היא למנוע בחירות".

ביום חמישי האחרון נפגשו נתניהו ובנט במעון ראש הממשלה ונועדו במשך יותר משעתיים. לאחר הפגישה נמסר מסביבתו של נתניהו כי הוא סבור שבנט כבר סגר על ממשלה עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד.