לאחר שאתמול (שבת) פרסמה לראשונה הפרשנית הפוליטית רינה מצליח כי שר האוצר ישראל כ"ץ הציע לנתניהו להחליפו לשנה כדי להקים ממשלת ימין ולמנוע ממשלת שינוי, הבוקר כ"ץ אישר את הפרסום. בהודעה שהעביר לתומכיו בליכוד והסביר מדוע נכון היה לבחור בו: "האמנתי שסיכויי להיבחר גבוהים בשל שורשיי בתנועה ובשל ניסיוני הרב".

קראו על המגעים להקמת ממשלת בנט לפיד

"חבריי היקרים", כתב היום שר האוצר. "כפי שפורסם אמש, הצעתי לראש הממשלה נתניהו לפני מספר שבועות לאפשר למרכז הליכוד לבחור באופן דמוקרטי מועמד זמני לראשות הממשלה מטעם הליכוד למשך שנה, שיוכל להרכיב ממשלת ימין ולהשיב לו את המנדט לאחר שנה, וזאת בעדיפות על מתן הרוטציה והשריונים שהוצעו לבנט והליכה לאופוזיציה".

"ההצעה הייתה מותנית כמובן בהסכמת ראש הממשלה, שגם היה אמור להציע אותה למרכז הליכוד כיו"ר התנועה. ראש הממשלה לא קיבל את ההצעה - ובזה היא הוסרה מסדר היום".

ראש הממשלה נתניהו וישראל כ"ץ (צילום: N12)
כ"ץ ונתניהו, ארכיון | צילום: N12

לדבריו, סיכוייו להיבחר לראשות המפלגה היו גבוהים "בשל שורשיי בתנועה, ובשל ניסיוני הרב והתפקידים הבכירים שמילאתי בהצלחה כשר החקלאות, התחבורה, המודיעין, החוץ וכעת כשר האוצר - שמנע בשנה האחרונה ממיליון מובטלים חרפת רעב וקריסה של מאות אלפי עסקים, תוך שמירת מעמדה הגבוה של כלכלת ישראל בעולם. דבר זה תרם תרומה מכרעת לשמירת בסיס כוחו של הליכוד בציבור, לצד רה"מ ושר הבריאות שהובילו את מבצע החיסונים".

נוסף על הפלונטר הפוליטי, כ"ץ התייחס גם לסכסוך המתוקשר עם חברו בליכוד, ח"כ ניר ברקת. לאחר האחרון יזם כנס פוליטי תחת הכותרת "הצגת החזון שלי", כ"ץ ביקר אותו בחריפות וטען: "מעולם בתולדות הליכוד לא הייתה פעולה חתרנית מסוג זה נגד ראש ממשלה מכהן". ברקת לא נשאר חייב וענה שגם כ"ץ יתמוך בתוכניות שהוא מקדם ברגע שהוא ייחשף אליהן באותו כנס.

ניר ברקת (צילום: Tomer Neuberg / Flash90, פלאש/90 )
ח"כ ניר ברקת | צילום: Tomer Neuberg / Flash90, פלאש/90

בהודעה ששלח הבוקר לפעילים, כתב כ"ץ: "אני משוכנע שהתקפותיו של ח"כ ברקת, בגלוי ובאמצעות הודעות SMS אנונימיות שנשלחות נגדי, יידחו בבוז בידי חברי הליכוד. אני פונה אליו פעם נוספת לבטל את הכנס החתרני שארגן נגד ראש הממשלה. בתקופה זו על כולנו לעמוד יחד במאבק על עקרונות הליכוד והובלת מדינת ישראל".