שלושה ימים בלבד להשבעת ממשלת בנט-לפיד, וההסתה נגד חברי מפלגת ימינה נמשכת. היום (חמישי) הופץ על ידי אלמונים כרוז שקורא ל"פולסא דנורא נגד הרשע בנט". הקריאה הזו מצטרפת לסרטון שהפיץ השבוע עובד בעיריית פתח תקווה, שסיפר על כוונה לבצע פולסא דנורא לח"כ ניר אורבך - ובתוך שעות חזר בו.

היום נכתב בכרוז, שמופץ ברשתות חברתיות, עידוד ל"פולסא דנורא מיד קללת הרשעים, נגד הרשע שרוצה לפגוע בעולם התורה נפתלי בנט". עוד נכתב בכרוז: "גזירה קשה נופלת על עם ישראל". המנסחים האלמונים הוסיפו: "אנו יודעים כי חל איסור חמור להטיל קללה זו לשם תועלתו האישית של האדם אלא רק במקרים הנוגעים לגזירה קשה על עם ישראל. כאן זהו הדבר בעקבות פגיעה אנושה בעולם התורה והמצוות".

טקס פולסא דנורא הוא "טקס קללה" שבו קוראים המשתתפים למות המקולל על-ידי מלאכי חבלה. הטקס משלב תקיעה בשופרות, ציטוט טקסט שמכיל קללות וכיבוי נרות שעווה. בחודש אוקטובר בשנת 1995, כחודש לפני רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, גורמים קיצוניים קיימו מול ביתו טקס פולסא דנורא. טקס מסוג זה נערך גם נגד ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל בעקבות תוכנית ההתנתקות.

פולסא דנורא גם נגד אורבך?

שלשום אחד המפגינים נגד אורבך סיפר על כוונה לקיים טקס פולסא דנורא נגד הח"כ. המפגין, עובד בעיריית פתח תקווה - עירו של אורבך: הוא הזמין אנשים להמשיך ולהגיע לביתו של אורבך, שם יקיימו את הטקס יום לפני ההצבעה - במוצאי שבת.

"קיבלנו הודעה דרמטית שבה ניר אורבך נותן יד לממשלת שמאל/ערבים/שינוי – לא יודע איזה שמות הם ממציאים. הקול קול יעקב, הידיים ידי עשיו", אמר בסרטון שפורסם ברשתות החברתיות. "אנחנו יודעים טוב מאוד שההודעה יצאה מנפתלי בנט, נפתלי בנט, שכל מה שהוא עושה זה לכבות ולהרדים את הימין".

"לא להאמין לזה. ניר אורבך – ההודעה לא יצאה ממנו, אלא מנפתלי בנט שרוצה להרדים את הימין. כל מי שאומר עכשיו ש'הימין מרים ידיים, כן יש לנו 61...', אז לא! אין להם 61. בגלל שהם בלחץ מההפגנות, ההפגנה שעשינו אתמול היא זו שהובילה כרגע להוצאת ההודעה "הדרמטית" של אורבך/בנט", הוסיף.

ניר אורבך (צילום: החדשות 12, החדשות12)
צילום: החדשות 12, החדשות12

המפגין עובד העירייה הוסיף: "שימו לב. יום לפני ההצבעה אנחנו נקיים ערב תקיעת שופרים, לדעתי גם יגיע הרב איפרגן, ייערך שם טקס של פולסא דנורא". לאחר הפצתו הראשונית של הסרטון ברשתות החברתיות, הקטע שבו הוא מדבר על קיום טקס הפולסא דנורא נערך ונחתך ממנו. 

"מה שבטוח הוא שההודעה הדרמטית הזו לאיש ימין מובהק רק צריכה להעלות יותר את המוטיבציה להגיע היום לרחוב... הם בלחץ, הם יודעים שאורבך לא ייתן יד לממשלת שמאל", המשיך הפעיל. "ההודעה יצאה מנפתלי בנט. נפתלי בנט מנסה לשפוך מים על השרפה. חבר'ה להגיע כולם עם דגלי ישראל, דגלים כתומים, לא נותנים יד לממשלת שמאל".

לאחר מכן פרסם סרטון ובו הסביר כי לא ידע מה פירוש המילים - וביקש לחזור בו. עובד העירייה טען כי רק סיפר על מה ששמע, ולא התכוון לארגן טקס פולסא דנורא או לקרוא לפגיעה באורבך.

שעות קודם לכן ח"כ אורבך, שהתלבט בימים האחרונים אם לתמוך בממשלת השינוי, להתנגד או להתפטר, הודיע בפוסט שכתב בפייסבוק כי הוא קיבל החלטה שלפיה הוא יתמוך בהקמת הממשלה. "זו לא החלטה פשוטה אבל היא מחויבת במציאות של חוסר יציבות שלטונית, במשבר אזרחי, בשיח אלים, בתחושה של כאוס. על סיפה של מלחמת אחים".

בימים האחרונים חווה ח"כ אורבך מסכת לחצים אינטנסיבית במיוחד ממתנגדי ממשלת האחדות, ובין השאר גם קיבל איומים על חייו. בעקבות זאת, הוצמדה לו אבטחה מיוחדת לפני יומיים, כאשר פורסמו מודעות אבל שקריות על מותו.

מעיריית פתח תקווה נמסר בתגובה: "עיריית פתח תקוה מעסיקה כ-6,000 עובדים אשר נותנים שירות מסור לתושבי העיר בכל תחומי החיים. על אף שהדברים נאמרו מחוץ למסגרת העבודה, גורמי הרשות הרלוונטיים הבהירו בפני העובד כי אין מקום לשיח מהסוג הזה ועליו לשמור על שיח ראוי גם לאחר שעות העבודה. מבירור מול העובד הוא מחק את הסרטון המדובר ופרסם התנצלות. כמו כן הניסיון לצייר את העובד כמקורב לראש העיר הוא קשקוש מוחלט".