לקראת השבעת מממשלת בנט-לפיד ביום ראשון, התכנסה הבוקר (רביעי) הוועדה המסדרת בכנסת בראשות ח"כ קארין אלהרר במטרה לדון בהסדרי כינון הממשלה ובחירת יו"ר הכנסת החדש. עד מהרה הפך הדיון למתקפה חסרת רסן של חברי הקואליציה היוצאת בחברי קואליציית בנט-לפיד המסתמנת. ח"כ דיסטל מהליכוד: "סער ובנט הם טפילים שמעלו באמון הציבור", ח"כ מלכיאלי מש"ס: "לא אפסיק עד שהממשלה הארורה הזו תיפול".

ראשון לתקוף היה ח"כ קרעי שזעם: "הממשלה שאתם הולכים להקים זו ממשלה שהולכת לקום לא על מנדט שקיבלה מהעם, אלא על מנדט שגנבה מהעם". קרעי הודיע שהוא מתנגד לחוק הנורווגי, שגם חברי הליכוד נהנו ממנו בעבר: "אני נגד החוק הנורווגי במתכונת שאתם רוצים להעביר, זו ממשלת ג'ובים מנופחת". 

שלמה קרעי (צילום:  הדס פרוש, נועם רבקין פנטום, פלאש90, פלאש 90)
ח"כ שלמה קרעי | צילום: הדס פרוש, נועם רבקין פנטום, פלאש90, פלאש 90

בהמשך הצטרפה חברת הליכוד גלית דיסטל אטבריאן שתקפה במילים בוטות ביותר: "הממשלה הזאת מתהווה בעזרת תמיכה עצומה של פרקליטות, שהמהלך שהיא עשתה, המהלך של הדיפ-סטייט מתברר כרגע בבית המשפט. אני לא מדברת על ביבי האדם הפרטי, אני מדברת על ראש ממשלה שנבחר באופן דמוקרטי - וכולכם מתעלמים מזה. אתם שותקים וזה בזוי".

אטבריאן המשיכה להשתלח: "לכם יש פרקליטות, לכם יש תקשורת ולכם יש צמד אופורטוניסטים בשם גדעון סער ונפתלי בנט, שפשוט כמו טפילים על אורגניזם מעלו באמון הציבור והלכו ולקחו את הקולות מהימין לשמאל. אז הניצחון שלכם הוא עלוב, קלוש ולא אמיתי". כשנשאלה למה היא מדברת ככה, השיבה: "כי זו האמת".

קארין אלהרר, ארכיון (צילום: פלאש 90, חדשות)
יו"ר הוועדה המסדרת קארין אלהרר | צילום: פלאש 90, חדשות

יו"ר הוועדה אלהרר ניסתה להרגיע את הרוחות: "אני מבינה שזה לא נעים ולא נוח אבל אני באמת מציעה, אפשר ביקורת, זה דרוש, בסדר? אני מבינה את הצורך לבקר, הוא נכון וגם צודק, כל אחד מגיע שתהיה לו ביקורת, אבל אני רוצה לבקש - בסוף זו כנסת ישראל ובואו ננסה שהביקורת תהיה בשפה נאותה. לקרוא לאנשים בשמות גנאי בעיניי זה לא ראוי". 

"בנט רימה את כולם"

ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס תקף גם הוא: "מחר כשילד יבוא למורה שלו בשיעור האזרחות וישאל איך נהיים ראש ממשלה במדינת ישראל? אז עד היום אמרו לו 'תרוץ לכנסת, תהיה לך מפלגה גדולה, תקבל את אמון העם ותהיה ראש ממשלה'. מהיום יאמר אותו מורה 'ככל שתהיה נוכל ושקרן יותר גדול יש לך סיכוי להיות ראש ממשלה מהר יותר'".

ח"כ מיכאל מלכיאלי (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
ח"כ מיכאל מלכיאלי | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"אני מוטרד מהעובדה שילדי ישראל, המורה במשרד החינוך יצטרך לשקר להם איך נהיים ראש ממשלה", הוסיף מלכיאלי. "יש פה אדם נוכל ששיקר את המצביעים שלו ועם ישראל - ואנחנו נצטרך לומר לילדים שהנוכל הזה נהיה ראש ממשלה כי הוא רימה את כולם". יו"ר הוועדה אלהרר ענתה לו: "מציעה לך לא להשתמש במילים האלה".

מלכיאלי המשיך: "בדיוק ככה אני אגיד עד הפלת הממשלה הארורה הזאת. אתם שיקרתם את כולם, אתם משנים את כללי המשחק, אתם הטפתם מוסר תקופה ארוכה, למי? - והיום בחסות תקשורת מחבקת אתם עושים את המעשה הנכלולי ביותר שיש".

בממשלת השינוי של בנט-לפיד צפויים לכהן לא פחות מ-28 שרים ו-6 סגני שרים. ההסכמים בין המפלגות בקואליציית השינוי מציגים שינוי ב"חוק הנורווגי" – שיאפשר כניסה של עוד שישה ח"כים למשכן הכנסת, כתלות בגודל הסיעה.