מסמכים שנשמרו בכספות במשרד ראש הממשלה נגרסו ביום ראשון האחרון, לפני כניסתו של נפתלי בנט למשרד - כך דווח אמש (חמישי) ב"הארץ". פקידים בלשכת ראש הממשלה לשעבר אמרו לעיתון כי נתניהו הוא זה שהורה לגרוס את המסמכים. בדיווח נאמר כי לא ברור אילו מסמכים נגרסו ומהי כמות החומר שנגרס.

הכספות המדוברות ממוקמות במספר חדרים שנמצאים ב"אקווריום", השטח הסטרילי שבו נמצאים ראש הממשלה ועוזריו הבכירים. אותן כספות מכילות לוחות זמנים של בכירי המשרד, חומרים שקשורים לעבודתם השוטפת וכן מסמכים נוספים.

חוק הארכיונים קובע כי פקידים בשירות המדינה שמסיימים את עבודתם צריכים לתייג את כל המסמכים וכן להעבירם לגנז המדינה. בתקנון שירות המדינה נכתב כי "כל מסמך הנוצר במהלך עבודתו של עובד המדינה או מתקבל אצלו עקב עבודתו - שייך למדינה ועליו להיות מוחזק במשרד".

"מסמכים וחומר ארכיוני אשר הוחזקו בלשכתו או במשרדו של עובד אשר חדל לכהן בתפקידו והקשורים במישרין או בעקיפין לפעולותיו או לתפקידיו כעובד המדינה, הינם רכוש המדינה", כך לשון החוק. "בהתאם לכך, כל מסמך וחומר אחר המצוי אצל עובד המדינה חייב להישאר במשרד - וכל חומר ומסמכים המצויים בביתו של העובד או במקום אחר, יש להחזירם למשרד".

מטעמו של נתניהו נמסר בתגובה לדיווח: "שקר מוחלט, לא היה ולא נברא".

ממשרד ראש הממשלה נמסר ל"הארץ": "הנושא אינו מוכר לנו. בעקבות פנייתכם, הפרטים ייבדקו".