ההשתלחות בחברי הקואליציה נמשכת: חבר הכנסת והשר לשעבר דוד אמסלם תקף במילים קשות את ממלא מקום יו"ר הקואליציה בועז טופורובסקי במהלך דיון של הוועדה המסדרת שהתקיימה היום (שלישי) בכנסת. "אתה צריך אשפוז", אמר לטופורובסקי שניהל את הדיון, האחרון השיב: "עוף החוצה", אמסלם חזר על דבריו והוסיף: "תדבר יפה".

ח"כ אמסלם המשיך: "אתה בושה וחרפה, פח אשפה אתה, בושה לכנסת". לאחר מכן הוא התבקש לצאת מהוועדה, וסירב בטענה שצריך לקרוא לו 3 קריאות לסדר. בתגובה ח"כ טופורובסקי קרא לו לסדר - ואמסלם הוצא מהוועדה.

אתמול במהלך דיון של אותה הוועדה, תקף ח"כ מיקי זוהר את יו"ר הקואליציה עידית סילמן. "מי את בכלל? תעני כמו ילדה טובה", צעק לעברה. זאת בעקבות נזיפתה של סילמן על כך שאיחר לוועדה. לאחר מכן זוהר הספיק להתנצל וטען שהדברים נאמרו בלהט הרגע.

שר הבריאות ניצן הורוביץ גינה את דבריו של ח"כ אמסלם. "עוד שפל בכנסת. ח"כים מהאופוזיציה קראו ליו"ר הוועדה המסדרת 'להתאשפז' - שוב שימוש פוגעני במושגים פסיכיאטריים", כתב, "די להעליב את ציבור המטופלים. אני אלחם בסטיגמה על מחלות הנפש".

הלילה המשיכה האופוזיציה לנסות ולהתיש את הקולאיציה במהלך יותר מ-14 שעות דיונים במליאה. לבסוף הצליחה הקואליציה להעביר את כל הצעות החוק שהיא העלתה, למרות ניסיונות הפיליבסטר של האופוזיציה. עד לתום הדיונים, נכחו במליאה יותר מ-100 חברי כנסת מהסיעות השונות.

במקביל לדיונים בכנסת, התקיימו במהלך הלילה דיונים גם בוועדה המסדרת, שם אושר מינויו של הרב גלעד קריב ליו״ר ועדת חוקה, חוק ומשפט. האופוזיציה טענה שההצבעות בוועדה לא חוקיות, וח"כ ביטן הודיע שיעתור לבג"ץ. היועצת המשפטית של הכנסת אמרה שניתן לקיים דיונים בוועדות במקביל למליאה באישור מיוחד של יו״ר הכנסת, אבל לא להצביע.