מנהיגי מדינות העולם מברכים את ההנהגה החדשה בישראל: לאחר השבעת הממשלה אמש (ראשון), מנהיגים מכל רחבי העולם איחלו לבנט ולפיד הצלחה ובירכו אותם על הקמת הממשלה החדשה. בין המברכים: נשיא ארה"ב, ראשי ממשלות בריטניה, הודו וקנדה, ועוד רבים.

סיקור N12 על השבעת הממשלה:

בהצהרה מטעם נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, נכתב: "בשם העם האמריקני אני מברך את ראש הממשלה נפתלי בנט, את ראש הממשלה החלופי ושר החוץ יאיר לפיד ואת כל חברי הקבינט הישראלי החדש. אני מצפה לעבוד עם ראש הממשלה בנט כדי לחזק את הקשרים העמוקים והקרובים בין 2 המדינות, על כל היבטיהם". ביידן אף שוחח עם בנט בטלפון אתמול לאחר ההצבעה בכנסת.

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, אמר: "בשם הממלכה המאוחדת, אני מברך את נפתלי בנט ויאיר לפיד על כינונה של ממשלה חדשה בישראל. בשעה שאנחנו יוצאים ממשבר הקורונה, זהו זמן מצוין עבור ישראל ובריטניה להמשיך לפעול יחד בכדי לקדם שלום ושגשוג עבור כולם".

דוברת קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, פרסמה הודעה מטעמה בטוויטר: "גרמניה וישראל מחוברות בידידות ייחודית שברצוננו להמשיך ולחזק. לאור זאת, אני מצפה לפעול בשיתוף פעולה הדוק איתך", אמרה מרקל בפנייה לבנט.

סגנית נשיא ארה"ב, קמלה האריס, אמרה: "ברכות לראש הממשלה הישראלי החדש, נפתלי בנט, לראש הממשלה החלופי ושר החוץ יאיר לפיד ולכל אנשי הקבינט הישראלי החדש. אנחנו מצפים לעבוד יחד עם הממשלה הישראלית החדשה ולקדם ביטחון ושלום עבור ישראלים ופלסטינים".

ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, בירך את בנט בטוויטר בעברית: "כבוד ראש הממשלה, ברכותי לכבוד קבלת תפקידך החדש כראש ממשלת ישראל. לקראת ציון 30 שנה לשדרוג היחסים הדיפלומטים בשנה הבאה, אני מצפה להיפגש איתך ולהעמקת היחסים האסטרטגיים בין המדינות שלנו".

מודי גם הוסיף בציוץ אחר שפנה אל נתניהו: "לקראת סיום תפקידך המוצלח כראש ממשלת ישראל, ברצוני להביע הוקרה עמוקה עבור מנהיגותך ומתן תשומת לב מיוחדת ליחסים האסטרטגים בין הודו לישראל".

ראש ממשלת אוסטריה, סבסטיאן קורץ, אמר: "ברכות לראש הממשלה נפתלי בנט ולראש הממשלה החלופי יאיר לפיד על כינון הממשלה. אני מצפה לעבוד איתכם. אוסטריה מחויבת לישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, והיא תמשיך לעמוד לצידה של ישראל", כך קורץ.

ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו, כתב: "ברכות על הקמתה של הממשלה החדשה בישראל. ראש הממשלה נפתלי בנט וראש הממשלה החלופי יאיר לפיד, יחד, בואו נמצא דרכים כדי לחזק את הקשרים בין קנדה וישראל".

שגרירת ארה"ב לאו"ם לשעבר, ניקי היילי, המבקרת בישראל בימים אלו, כתבה: "תרומתו של ראש הממשלה נתניהו לביטחונה של ישראל, ליחסיה המדיניים ולכלכלתה, הייתה היסטורית. הוא חבר אישי שלי ושל ארצות הברית. אני מאחלת לו ולשרה את הטוב ביותר. ברכות לראש הממשלה בנט. אנחנו מחויבים לקשר בין ארה"ב וישראל, שאיננו מוטל בספק".

נשיא המועצה האירופית, שארל מישל, כתב: "ברכות לראש הממשלה נפתלי בנט ולראש הממשלה החלופי ושר החוץ יאיר לפיד על השבעת הממשלה החדשה בישראל. מצפים לחזק את השותפות בין ישראל והאיחוד האירופי ליצירת שגשוג משותף, ולחתירה לשלום ויציבות באזור".