יו"ר רע"מ מנסור עבאס לא שלל אמש (שבת) הקמת ממשלה עם הציונות הדתית בריאיון בפגוש את העיתונות. זאת, לאחר שאמר לפני כשבועיים ש"רע"מ לא תשב עם מי שפוסל אותה". עבאס הוסיף בריאיון שכל ממשלה שתקום תצריך שיתוף פעולה בין ימינה לרע"ם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני יודע שנעשים מאמצים בכל הכיוונים כדי לקדם הקמת ממשלה", אמר עבאס. "כנראה גם האירוע שהיה במירון אולי השפיע על המהלכים אבל שוב - יש מחלוקות, אבל מגעים מתקיימים ומנסים למצוא פתרונות. אני מנהל משא ומתן עם שני הצדדים. כל ממשלה שתקום תקום דרך רע"ם".

בצלאל סמוטריץ' מדבר בטלפון (צילום: Sraya Diamant, פלאש/90 )
למרות שלא חזר בו מההאשמות, עבאס לא שולל איתו ישיבה בממשלה. סמוטריץ' | צילום: Sraya Diamant, פלאש/90

כשנשאל אם אין לו בעיה להיות בממשלה עם סמוטריץ', אמר עבאס כי בא "לפוליטיקה בגישה אחרת שלא מחרימה איש. אנחנו לא נכנס לפרטי המגעים אבל מבחינתנו הכרזנו שמי שתהיה לו אופציה להקים ממשלה - אנחנו נמצאים שם במקביל להסכמה על מספר דרישות שאנחנו מעלים מול כל מועמד לראשות הממשלה".

"לכל צד יש את היתרונות והחסרונות", הוסיף עבאס. "רע"ם בחרה לעצמה שיטה שהיא פותחת אופציות. אנחנו רוצים לבנות את המודל של שלנו גם עם הימין, ולא רק את עם השמאל. כנראה רע"ם וגם ימינה יכריעו את הקמת הממשלה בדקה ה-90".

הוא טען: "כדי שתקום ממשלה בישראל אז ימינה ורע"ם צריכות להיות באותו צד. זה לא העניין שהחלטנו, זו פשוט המציאות. עומק המחויבות בין הצדדים ייקבע איפה אנחנו נהיה. לא בטוח שאקבל החלטה ביום שני - קבענו שאנחנו נהיה הסיומת להקמת ממשלה - מי שיש לו 58-59 מנדטים, אז רע"ם יכולה לעזור. אין לי נטייה לאף גוש מסוים, אבל אני יודע שיש מאמצים לפתור כל מיני בעיות, אני לא יודע אם זה יצליח".

נפתלי בנט, מנסור עבאס (צילום: יונתן סינדל, דוד כהן, פלאש/90 )
"הפגישה הייתה טובה". עבאס ובנט | צילום: יונתן סינדל, דוד כהן, פלאש/90

ביום רביעי האחרון דווח כי יו"ר רע"ם מנסור עבאס נפגש עם יו"ר ימינה נפתלי בנט בלשכת האחרון בכנסת. השניים דנו בתנאים שיאפשרו שיתוף פעולה בין הצדדים במסגרת ממשלת גוש השינוי, שאם תוקם - רע"ם ישמחו להיות חלק משמעותי ואקטיבי בה. אחרי הפגשה בימינה הגדירו את הישיבה "טובה" והכריזו כי השניים "דנו במצב הפוליטי הנוכחי".

לפני כשבועיים, עבאס אמר בריאיון למהדורה המרכזית שלא יוכל לתמוך בממשלת ימין אם סמוטריץ' לא יוכל לחזור בו מהאשמותיו. "הוא (סמוטריץ') צריך לחזור בו מההאשמות, אחרת אין לנו דרך אחרת", הבהיר עבאס בריאיון, "אנחנו לא נקבל סיטואציה כזו שבה מאשימים אותנו בתמיכה בטרור. אנחנו באנו לייצג את החברה הערבית. מי שמנסה לחבל במאמצים שלנו לטובת כל אזרחי המדינה - ואזרחי המדינה הערבים בפרט, או שיפגוש אותנו בבתי המשפט או שימצא אותנו נגדו".