החשד לגריסת מסמכים במשרד ראש הממשלה: אחרי הדיווחים על גריסת מסמכים במשרד ראש הממשלה, פרסמנו הערב (ראשון) ב"מהדורה המרכזית" כי עובדים במשרד טוענים שאכן נעשתה פעולת גריסה משמעותית – ממש בערב שבו נפתלי בנט נכנס לתפקיד. על פי העובדים, אנשי המעטפת הראשונה והשנייה של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו – הם אלו שביצעו את הגריסה.

עובדים במשרד הראש הממשלה טוענים שבוצעה פעולת גריסה משמעותית – ביום ראשון, ממש לפני שבנט נכנס לתפקיד. על פי עובדי המשרד, אנשים מהסביבה הקרובה של נתניהו הם אלו שגרסו את המסמכים. מדובר באנשים מהמעטפת הראשונה והשנייה של ראש הממשלה לשעבר, ולא בגורמים שנמצאים בפקידות שגרסו מסמכים אישיים.

קב"ט הכנסת צפוי להתחיל בבדיקת הנושא וגם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צפוי להיות מעורב. בשלב הזה – בלשכתו של נתניהו מכחישים את הדיווחים.

ביום חמישי האחרון דווח ב"הארץ" כי מסמכים שנשמרו בכספות במשרד ראש הממשלה נגרסו ביום ראשון, רגע לפני כניסתו של בנט למשרד. פקידים בלשכת ראש הממשלה לשעבר אמרו לעיתון כי נתניהו הוא זה שהורה לגרוס את המסמכים. בדיווח נאמר כי לא ברור אילו מסמכים נגרסו ומהי כמות החומר שנגרס.

הכספות המדוברות ממוקמות במספר חדרים שנמצאים ב"אקווריום", השטח הסטרילי שבו נמצאים ראש הממשלה ועוזריו הבכירים. אותן כספות מכילות לוחות זמנים של בכירי המשרד, חומרים שקשורים לעבודתם השוטפת וכן מסמכים נוספים.

חוק הארכיונים קובע כי פקידים בשירות המדינה שמסיימים את עבודתם צריכים לתייג את כל המסמכים וכן להעבירם לגנז המדינה. בתקנון שירות המדינה נכתב כי "כל מסמך הנוצר במהלך עבודתו של עובד המדינה או מתקבל אצלו עקב עבודתו - שייך למדינה ועליו להיות מוחזק במשרד".