ראש הממשלה נפתלי בנט העביר לראש האופוזיציה בנימין נתניהו מסר שלפיו עליו לפנות תוך שבועיים את מעון ראש הממשלה הרשמי בבלפור - כך פורסם לראשונה באולפן שישי. במקביל, בשבוע הבא יונח על שולחן הכנסת תיקון לחוק יסוד: הממשלה שלפיו ראש הממשלה היוצא יפנה את המעון הרשמי מוקדם ככל הניתן ולא יאוחר מ-14 יום מיום השבעת הממשלה החדשה. התיקון לא יחול על ראש הממשלה היוצא הנוכחי, אך יקבע נורמה עתידית.

נתניהו מתכנן לעזוב בעוד "כמה שבועות" את בלפור ולעבור לקיסריה בשלב ראשון עד להכנת הדירה בירושלים, עד שיבוצעו עבודות הביטחון בדירה שלו בבירה. היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה נמנעת בשלב הזה מלהוציא הוראה או הנחיה למשך הזמן שיכול לעבור עד לעזיבת בלפור.

איך הפך הבית ברחוב בלפור לסמל השלטון בישראל? (צילום: N12)
המעון הרשמי של רה"מ ברחוב בלפור בירושלים | צילום: N12

‏בשבוע הבא יניח ח"כ ולדימיר בליאק מיש עתיד תיקון לחוק יסוד: הממשלה שלפיו ראש הממשלה היוצא יפנה את המעון הרשמי עד שבועיים מיום השבעת הממשלה החדשה. "בשבוע הבא אניח על שולחן הכנסת תיקון לחוק יסוד: הממשלה, הקובע כי עם השבעת הממשלה, ראש הממשלה היוצא יפנה את המעון הרשמי מוקדם ככל הניתן ולא יאוחר מ-14 יום מיום השבעת הממשלה החדשה", אמר ח"כ בליאק. "התיקון לא יחול על ראש הממשלה היוצא הנוכחי, אך יקבע נורמה שתמנע בעתיד ניצול לרעה של הפרצה בחוק הקיים".

יש עוד חברי כנסת שסבורים שהגיע הזמן גם להגדיר הליך בחקיקה להחלפת השלטון - על חובת החפיפה, על שמירת המסמכים ועל כל הפרוצדורה. חברי הכנסת מעוניינים שהדברים לא ינוהלו כפי שהם מנוהלים עכשיו, אלא שממש תהיה תקופת מעבר ברורה.

ירון אברהם השתתף בהכנת הידיעה.