גם לאחר הפגישה שהתקיימה היום (שני) בין גורמים בכחול לבן לנציגי משרד האוצר – אין הסכמות בנוגע לרכש החיסונים. שר הביטחון בני גנץ הודיע כי הוא מוכן לתמוך בתוספת תקציבית לצורך קניית חיסונים נוספים, אך רק לאחר מינוי שר משפטים קבוע. לפי שעה ראש הממשלה נתניהו מסרב לקדם מינוי שכזה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מלשכתו של גנץ נמסר לאחר הפגישה: "הודענו ללשכת ראש הממשלה כי לאחר שיחות מקצועיות עם משרדי האוצר והבריאות, השתכנענו שיש להסכים לתוספת תקציבית עבור חיסונים בלבד, וזאת לאחר מינוי שר משפטים קבוע. כל אזרח בישראל צריך לשאול את עצמו מדוע ראש ממשלה נאשם בפלילים מסרב למנות שר משפטים, גם במחיר של 'חזרה לסגרים' לשיטתו? התשובה היחידה היא שהוא שם את המשפט מעל צורכי המדינה והגיע הזמן שילך הביתה".

שר הבריאות יולי אדלשטיין הגיב בחריפות ואמר כי "גנץ מבצע פשע בבריאות אזרחי ישראל. השר גנץ מעמיד בסכנה את יכולתה של ישראל לקבל חיסונים החיוניים להמשך תפקוד המשק. הסירוב התמוה לרכש החיסונים נמשך גם לאחר שגנץ ואנשיו קיבלו את כל ההסברים לשאלותיהם מאנשי המקצוע של משרד הבריאות. מסתבר שהיה זה משחק מכור ציני ובזבוז זמן יקר של אזרחי ישראל. לא הייתה לו כוונה לאפשר את רכש החיסונים, וכל היתר היו תירוצים. ההשלכות החמורות לבריאות ולכלכלה של אי רכישת החיסונים יהיו על ידיו".

מהליכוד נמסר: "גנץ רוצה להחזיר אותנו לסגרים בגלל שהוא דורש 'מינוי תמורת חיסונים'. אנו קוראים לגנץ להתעשת ולא להמשיך לסכן את חייהם ובריאותם של אזרחי ישראל".

ב"אולפן שישי" פורסם כי בשל העימותים בנושא, שהובילו לכך שהממשלה עוד לא העבירה ל"פייזר" את התשלום על 700 אלף חיסונים שהיו צפויים להגיע לישראל בקרוב ועל עוד 1.4 מיליון חיסונים נוספים – החברה החליטה להשהות את העברתם. ב"פייזר" זועמים ושיגרו בשבוע שעבר מסר ברור לממשלה: אם לא תשלמו בקרוב - נשלח את החיסונים למדינות אחרות שממתינות ונוריד אתכם בתור.