לראשונה בעידן בנט: ועדת המשנה להתיישבות במנהל האזרחי אישרה היום (רביעי) 31 תוכניות בנייה בכמה מקומות מעבר לקו הירוק, להפקדה ולמתן תוקף. בין התוכניות שאושרו, בית ספר לילדי חינוך מיוחד ביישוב אלקנה וקניון ענק לעיצוב הבית במישור אדומים. מרבית התוכניות שאושרו נועדו למתן מענה לצורכי הפרט המתגוררים באזור ולפיתוח מבני ציבור. מדובר בתוכניות מינוריות יחסית, שהן התוכניות הראשונות שמאושרות בממשלת בנט-לפיד.

הוועדה, שאמורה להתכנס מדי שלושה חודשים, לא התכנסה מאז חודש ינואר. בשלב הזה עדיין לא נקבע מועד נוסף לכינוס הוועדה, אך תוכניות הבנייה שאושרו אינן דורשות את אישור המועצה התכנונית הגדולה, משום שמדובר בתוכניות קטנות יחסית.

אישור תוכניות הבנייה בוועדה שבמנהל האזרחי מגיעה לאחר שהבוקר פינו כוחות הביטחון כמה מבנים יבילים במאחז עוז ציון שבבנימין. במהלך הפינוי התבצרו כמה צעירים, ושבעה מהם נעצרו בגין הפרעה לשוטר. 

התגובות לאישור תוכניות הבנייה לא איחרו להגיע. במועצת יש''ע לא בירכו על תוכניות הבנייה שאושרו והבהירו כי "מה שאושר היום זה לא תוכניות בנייה משמעותיות של יחידות דיור ולא ישיבת מת''ע. אנחנו מחכים כבר חצי שנה לאישור תוכניות של בתים וזה עדיין לא קרה". במועצה הוסיפו כי "צריך לכנס לאלתר את מועצת התכנון לאשר בנייה של יחידות דיור בכל רחבי האזור. חיכינו מספיק".

מנגד, מתנועת "לוחמים לשלום" נמסר כי "כשמחליטים לשים את הנושא המדיני בצד, המשמעות היא לצד של העמקת הכיבוש, הרחבת ההתנחלויות והפרת החוק". בארגון קראו לממשלה "לעצור מיד כל תוכנית שנועדה להעמקת הכיבוש ותקיעת מקלות בגלגלים של כל הסדר מדיני עתידי".