אחרי שהחליט על ריצה לבד בבחירות ובכך הביא לפירוק הרשימה המשותפת - ד"ר מנסור עבאס, יו"ר רע"מ התראיין הערב (חמישי) למהדורה המרכזית עם הגשת הרשימות לבחירות לכנסת ה-24. בריאיון טען עבאס כי יעבור את אחוז החסימה בגדול, אך בחר שלא להשתייך לאף גוש פוליטי: "אנחנו לא בימין ולא בשמאל. אנחנו לא בכיס של אף אחד ולא מחויבים לאף אדם - לא לראש הממשלה ולא ליו"ר האופוזיציה. לא עכשיו ולא בעתיד - לא מחויבים לאף אחד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"חובתנו היחידה היא לייצג את החברה הערבית ואת האינטרס שלה. קיבלנו החלטה והכרעה שאנחנו רוצים להיות שותפים מלאים במערכת הפוליטית ונשפיע לטובת החברה הערבית והחברה בישראל בכלל", הוסיף עבאס.

בהמשך טען יו"ר רע"מ כי ההחלטה תלויה בפוליטיקאים האחרים: "ההכרעה עכשיו צריכה לבוא מהצד השני, הגושים מימין ומשמאל צריכים להכריע האם הם סוף-סוף מקבלים את הערבים כשותפים במערכת הפוליטית ואם הם מתייחסים גם לחבר כנסת ערבי כלגיטימי כך שהקול שלו לגיטימי או להחליט אם רק הקול הערבי הוא לגיטימי".

ח"כ מנסור עאבס  (צילום: פלאש 90)
עבאס שומר על עמימות ולא מתחייב להמליץ על נתניהו | צילום: פלאש 90

בהסתכלות על הנתונים הסטטיסטיים, באפריל 2019 התמודד עבאס ברשימה אחת יחד עם בל"ד ומאזן גנאים, והם קיבלו 4 מנדטים כשעברו את אחוז החסימה רק ב-2,000 קולות. כעת, כשהם רצים לבד ללא בל"ד, נשאל עבאס מי ערב לכך שהקולות שיינתנו לרשימה לא יישרפו.

עבאס הגיב: "איפה לפני כמה חודשים כחול לבן הייתה? היום רע"מ היא כוח עולה. רע"מ החדשה היא עם אג'נדה חברתית, אג'נדה פוליטית שהחברה הערבית רוצה".

על חיזורי רה"מ נתניהו אחר הקול הערבי ועל ניסיונותיו למשוך מצביעים מעבאס, טען יו"ר רע"מ: "יש לנו הוכחות שאנחנו שותים את הקולות של נתניהו בחברה הערבית. אנחנו נהיה הכוח הפוליטי המוביל בחברה הערבית".

על הפגישות שקיים בעבר עם בכירים בחמאס ובהם חאלד משעל השיב עבאס: "יש אנשים שמנסים לנגח אותי ואחרים בנושא הזה. כל מה שעשיתי זה בתחום יוזמת השלום הדתית וביחד עם הרב מלכיאור, במטרה לקדם נושאים של שלום ללא פגיעה בביטחון המדינה, ומי שצריך לדעת בנושא הזה יודעים על זה".

"לשים אותי במשבצת של תומך טרור או מחבק מחבלים - זה לא היה אף פעם. מי שפרסם שביקרתי בבית הכלא ונפגשתי עם מחבלים וחיבקתי אותם - זה לא היה ולא נברא. אני מקדם אג'נדה אזרחית, יש לי חזון של שלום, ביטחון הדדי לשני העמים, סובלנות ושותפות בין שני העמים".