אחרי שהכריז על הקמת מפלגה חדשה שתתמודד בבחירות שיתקיימו בעוד פחות מ-80 יום, גדעון סער מפרסם הבוקר (ראשון) חלק מהתוכנית של מפלגת תקווה חדשה לרפורמה במערכת המשפט בישראל. בין היתר הסביר סער כי חייבים לפצל את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה ולהעביר את סמכויות התביעה לפרקליט המדינה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בסרטון שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו, אמר סער כי "במשך 15 שנות שלטונו, הזניח נתניהו את מערכת המשפט ולא ביצע בה אפילו רפורמה אחת. אני עסקתי בזה כל השנים והעברתי חוקים חשובים בנושא. את מערכת המשפט שלנו צריך לתקן אבל לא להרוס. חקיקה פרסונאלית – חוק צרפתי או חוקי חסינות היא גם פסולה וגם מסיטה את תשומת הלב ממה שבאמת צריך לעשות".

סער קודם אומר כי "חייבים לפצל את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה ולהעביר את סמכויות התביעה לפרקליט המדינה". לטענתו יש לבצע את המהלך לא רק בגלל ריכוז סמכויות קיצוני, אלא בגלל שמדובר על מצב בו אותו אדם מייעץ לראש הממשלה ולשרים בענייני מדיניות "וגם מורה על חקירתם והעמדתם לדין". לדבריו של סער, המצב הזה הוא "לא הגיוני ונגוע בניגוד עניינים מובנה".

עוד הסביר כי על התביעה להיות גוף עצמאי, אולם כזה שלא חף מביקורת אפקטיבית. "צריך לתת שיניים לנציבות תלונות הציבור על הפרקליטות. זה צריך להיות גוף עצמאי, בלתי תלוי, עם סמכויות חקירה ושלהמלצותיו צריך שיהיה תוקף מחייב".

עוד נושא שהעסיק רבות את הפוליטיקאים בישראל היה מינוי השופטים. סער אומר כי הליך המינוי שלהם לבית המשפט העליון "לא צריך להתנהל בחדרי חדרים". מפלגתו תבקש להעביר הצעת חוק של סער במסגרתה יבוצע שימוע פומבי למועמדים לבית המשפט העליון. לטענתו, "מהלכים אלה ונוספים יחזקו את מערכת אכיפת החוק ואת אמון הציבור בה. נציג במהלך מערכת הבחירות תוכנית סדורה ושלמה לתיקון מערכת המשפט. יש הרבה מה לעשות, ואנחנו נעשה".