130 מפקדי צה"ל ובכירי מערכת הביטחון לשעבר פרסמו היום (שני) מכתב אישי לבני גנץ בעיתונים המודפסים המובילים ובו קראו לו ולמפלגתו לפרוש מהמרוץ לכנסת. הסיבה, לפי המכתב, היא החשש מפני בזבוז קולות שייוותרו מתחת לאחוז החסימה באופן שיגרע ממספר המנדטים שלו יזכה מחנה האופוזיציה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו, 130 מפקדים – רטמכ"לים, אלופים, ראשי מוסד ושב"כ, בכירי מערכת הביטחון לדורותיה, חבריך ואוהביך", פתחו כותבי המכתב. "רבים מאיתנו תמכנו בך בבחירות האחרונות. חלקנו תמכנו בהחלטתך השנויה במחלוקת שבאה אחריהן. חלקנו לא. אבל כולנו בלי יוצא מן הכלל, כמוך, אנשי הארץ שדם אחינו ולוחמנו ספוג בה".

כותבי המכתב הוקירו את פועלו והביעו הערכה על הצטרפותו לפוליטיקה ועל תרומתו להגנה על הדמוקרטיה: "נכנסת תחת האלונקה, כי צו השעה וצו מצפונך לא אפשרו אחרת. נלחמת על הדמוקרטיה והגנת על מערכת המשפט".

המפקדים החתומים הבהירו כי הישארותו של נתניהו בשלטון מסוכנת, ועל כן מוטלת על גנץ האחריות לוודא את חוזקו המירבי של מחנה השינוי: "כעת, ברור כשמש שלא הנגיף, כי אם הנאשם בפלילים, הוא שמסכן את חיי עמו כדי להציל את חייו ושלטונו. כעת, צו השעה מחייב שוב החלטה אמיצה".

"בני, החיסון נמצא בידך. הגיע הזמן לקחת החלטה מנהיגותית אחרונה ולפרוש מהמרוץ המסוכן הזה שייגמר מתחת לאחוז החסימה ויותיר עוד מפלגה אחת בחוץ. אל תיתן יד לבזבוז קולות למחנה השינוי. לסיכוי לשינוי. ישראל פצועה. ישראל צוללת. ישראל תצדיע לך. שים באמת את ישראל לפני הכול".

בין החותמים הבולטים על המכתב, ניתן למצוא את ראש השב"כ בתקופת רצח רבין ז"ל, כרמי גילון, את ראש הממשלה והרמטכ"ל לשעבר אהוד ברק, ראש המל"ל לשעבר עוזי ערד וראש המוסד לשעבר, דני יתום.