בית המשפט המחוזי בירושלים דחה הבוקר (שישי) את הדיון במשפט נתניהו שהיה אמור להיערך ביום רביעי הקרוב (13.1.21), שהיה אמור להתקיים בנוכחותו. ההחלטה על הדחייה נבעה אמנם מהנחיות השעה הנוגעות לצמצום ההתכנסות בחדרי הדיונים בבתי המשפט, אך גררה ביקורת מכל רחבי הקשת הפוליטית והציבורית כנגד המהלך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בני גנץ, שר הביטחון, והחל מהשבוע – גם שר המשפטים הגיב להחלטה לדחות את המשפט: "למען הסר ספק - בתי המשפט פתוחים ומתפקדים. כך החלטתי וכך יהיה. בשל הסגר, נעתר מנהל בתי המשפט, לבקשות השופטים, עורכי הדין והציבור, ואיפשר לשופטים להפעיל שיקול דעת בדחיית דיונים".

"השופטים במשפט נתניהו בחרו להפעיל אותו ולדחות את המשפט. זוהי עוד הוכחה לכך שמערכת המשפט בישראל עצמאית, עניינית, ולא רודפת את נתניהו. כך היה ואני אדאג שכך גם ימשיך להיות".

"הבעיה החמורה היא שבישראל מכהן ראש ממשלה עם כתב אישום", המשיך גנץ. "כך, מעל לקבלת ההחלטות שלו תרחף תמיד עננת שיקוליו האישיים והמשפטיים. את המציאות הזו, צריך לשנות בבחירות הקרובות".

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד, התנגד לדחיית המשפט וכתב: "ראש ממשלה השקוע עד צוואר בחקירות - אין לו מנדט ציבורי ומוסרי לקבוע דברים גורליים". 

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, קשר בין הסגר לדחייה למשפט - ותמה: "גם אתם רואים את הקשר?". ח"כ אלי אבידר מסיעתו של ליברמן הוסיף: "אנחנו פה כדי להזכיר: סבלנות יש לנו. עוד סגר, עוד הרס ועוד דחיה, זה לא יעזור. לבסוף הוא יישב על ספסל הנאשמים".

רה"מ לשעבר, אהוד ברק, קשר את החלטת מערכת המשפט לדחות את משפטו עם המתקפה הדמוקרטיה שאירעה השבוע בוושינגטון, במסגרתה הסתערו מאות מפגינים על גבעת הקפיטול, וכתב: "השופטים חייבים להתעשת. מוושינגטון קיבלנו איתות אזהרה".

 רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב ויו"ר מפלגת הישראלים, האשים את שר המשפטים החדש וצייץ: "גנץ לא מפספס הזדמנות להיכנע לביבי". 

 ח"כ עפר שלח, יו"ר מפלגת "תנופה" פרסם בתגובה: "אין נאמין לביבי שההחלטות שלו ענייניות ולא אישיות?"

תנועת הדגלים השחורים קראה לציבור להגיע ולהפגין גם בשבת הקרובה, ובהתאם להנחיות הסגר, על ההחלטה לדחות את משפטו: "עכשיו הכל ברור- כולנו בסגר בשביל שביבי לא יעמוד לדין על פשעיו. ראש הממשלה הכניס את מדינת ישראל לסגר בשביל דחיית משפטו. קוראים לכל עם ישראל לצאת להפגין בשבת הקרובה נגד הסגר הפוליטי, נגד הנאשם ונגד פירוק הדמוקרטיה הישראלית!"