ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום (רביעי) לביקור בנצרת, שהפך עד מהרה לסוער במיוחד בעקבות ההפגנות שנערכו בעיר. ראש עיריית נצרת עלי סלאם, שנפגש עם נתניהו מוקדם יותר, שיבח את ראש הממשלה בריאיון למהדורה המרכזית: "אני מאמין לו, הוא רוצה לעזור לערבים". הוא תקף בחריפות את יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, בזמן שישב באולפן: "לא סופר אותו, הוא דואג רק לעצמו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עלי סלאם: "נתניהו רוצה לעזור לערבים, אני מאמין לו"

"נתניהו הוא ראש הממשלה של כל אזרחי המדינה, גם של הערבים", הסביר סלאם לדני קושמרו. "הוא רוצה לעזור, ומאיך שהוא דיבר היום – אני מאמין לו". באשר ליחסים העכורים שידע ראש העיר עם נתניהו, אמר: "אני לא מסתכל אחורה, אלא קדימה, לטובת הערבים שסובלים מ-1948".

סלאם טען שהליכוד צפוי לקבל בין 3 ל-4 מנדטים בחברה הערבית, ולא הכחיש שראש הממשלה ניסה לשריין אותו ברשימת הליכוד לכנסת הקרובה: "עזוב מה שהבטיחו לי. אני נשאר ראש עיריית נצרת, בחיים לא אהיה בכנסת. בתפקידי, אעזור לכל הערבים".

אלא ששיא הריאיון הגיע בסופו – כשסלאם עלה למתקפה חסרת תקדים נגד יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה, שישב באותו הזמן באולפן. "אני לא מכיר בו, לא רוצה לשמוע את הקול שלו", אמר. "בשבילי הוא לא קיים, אני לא סופר אותו מחצי סנטימטר כי הוא דואג רק לעצמו ולא לאף אחד אחר, לא עשה כלום עבור אלה שהצביעו עבורו".

ח"כ עודה: "מבחינת נתניהו - ערבי טוב הוא ערבי רחוק"

עודה לא התייחס ישירות לדבריו של ראש עיריית נצרת, אך טען: "אנחנו עשינו לנתניהו בית ספר במשך 3 מערכות בחירות. אחרי חוק הלאום, שראה בנו אזרחים סוג ב' – הראינו לו מה זה אומר להיות אזרחים סוג א'".

"אנחנו אלה שהמלצנו על בני גנץ – והוא הפנה עורף", התייחס עודה להמלצת הרשימה המשותפת על יו"ר כחול לבן לראשות הממשלה. "אנחנו חיפשנו את ה'כן', מתוך אמירה פוליטית; יותר משנאת המן מאשר מאהבת מרדכי, אבל עשינו את זה".

ח"כ מנסור עבאס (צילום: יח"צ)
יו"ר רע"ם מנסור עבאס | צילום: יח"צ

עודה תקף את נתניהו: "מבחינת נתניהו – ערבי טוב הוא ערבי רחוק, רחוק מאוד. אני מכיר את העם שלי על כף היד – האזרחים הערביים לעולם לא יצביעו 'מחל'". כשנשאל אם הרשימה המשותפת תרוץ במתכונתה הנוכחית גם במערכת הבחירות הקרובה, הסביר: "נהפוך כל אבן כדי שזה יקרה".

יו"ר רע"ם מנסור עבאס: "הציבור הערבי לא יצביע למי שיפנה לו עורף אחרי הבחירות"

בינתיים, יו"ר רע"ם מנסור עבאס, שדווח לא אחת לאחרונה על יחסיו המתחממים עם ראש הממשלה, נשמע הערב קצת אחרת, ופיזר רמזים נגד נתניהו: "הציבור הערבי יודע מי עובד עבורו, ומי עובד עליו והוא לא יצביע למי שיפנה לו עורף אחרי הבחירות".

רה"מ נתניהו בהצהרה בעיריית נצרת (צילום: N12)
נתניהו בהצהרה בנצרת, היום | צילום: N12

"רע"ם בהנהגתי הפכה להיות הכתובת לאזרחים הערביים המפוכחים שמסרבים להיות בכיס של השמאל או של הימין", הוסיף. "הצלחנו להציב את הסוגיות הכואבות של החברה הערבית בלב השיח ולשנות את כללי המשחק, וזאת רק ההתחלה".