אבי ניסנקורן נשא נאום תקיף הבוקר (ראשון) במהלך טקס לציון סיום תפקידו כשר המשפטים. על גנץ אמר: "מי שאיבד את הערכים אני לא יכול להישאר איתו". בנוגע לנתניהו הדגיש: "נכנסתי לתפקידי במטרה לשרת את אזרחי ישראל ולא את האינטרס האישי של ראש הממשלה". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"כאשר עמדתי פה בכניסתי לתפקיד, הבטחתי שאהיה חומה בהגנה על שלטון החוק", פתח ניסנקורן, "כמובן שהמערכת אינה חסינה מביקורת ותמיד יש צורך בתיקונים, אבל הצבתי גבול ברור בין ביקורת להשתלחות חסרת רסן בשומרי הסף". 

ניסנקורן גם שלח עקיצה לגדעון סער, שקרא הבוקר לרפורמות במשרד המשפטים ובמרכזן פיצול תפקיד היועמ"ש ושימוע פומבי לשופטים: "גם פוליטיקאים שבמילים מכובסות שולחים היום מסר מאיים למערכת, ועוד בשעה המאתגרת הזו, תורמים להחלשתה ולפגיעה בדמוקרטיה שלנו".

"נכנסתי לתפקידי במטרה לשרת את אזרחי ישראל ולא את האינטרס האישי של ראש הממשלה ושל אף אחד אחר", הדגיש. "לצערי השפוי הפך לרדיקלי. מבקשי רעתה של המערכת ממשיכים להפיץ שקרים עליי ועל המערכת. מימין ומשמאל אף אחד לא רוצה לחיות במדינה שבה שר משפטים נכנע ומתכופף לפני ניסיונות השתלטות של נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים של מערכת שלטון החוק. לצערי בישראל כיום זה לא ברור מאליו".

ניסנקורן וגנץ (עיבוד: N12)
ניסנקורן וגנץ: "" | עיבוד: N12

"בלמתי ניסיונות חוזרים ונשנים להביא שופטים לחקירה פוליטית בפני חברי כנסת", הוסיף ,"נאבקתי כדי שהכנסת תוכל לפקח על החלטות הממשלה בשעת חירום. לכאורה טריוויאלי, אבל הייתי צריך להיאבק על כך. לעולם לא הייתי מסכים לניסיונות לקצץ בסמכויות משרד המשפטים. ניסיון לשנות בצורה פוליטית את הוועדה למינוי שופטים. אני באתי בשביל ערכים ולכן עשיתי את הצעד המתבקש להיפרד. מי שאיבד את הערכים - אני לא יכול להישאר איתו".

"אין לנו שום אפשרות להתקפל בפני המאיימים", הדגיש שר המשפטים היוצא, "חייבים לשמר את המערכת, אני אמשיך להיאבק בעצמאות ללא מורא, אני מאמין שאנחנו נדע לשמר במאבק מתמיד את היציבות של שלטון החוק, דבר שמדינת ישראל זקוקה לו". 

כחול לבן הגיבה על המתקפה של הבכיר לשעבר: "ניסקורן היה ונשאר שליח לשמירה על מערכת המשפט", כתבו, "שליח בכיר, אבל שליח. ניסנקורן יודע שגנץ לא שקל ולא יפגע בסמכויות משרד המשפטים לעולם-יודע, ובוחר לצאת בקמפיין מלוכלך כדי להצדיק את עזיבתו לטובת כיסא".