שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ, הודיע הערב (שלישי) על הפסקת חברותו בעבודה והתפטרותו מהכנסת. עם זאת, ציין פרץ כי הוא נעתר לבקשתו של שר הביטחון בני גנץ והוא ימשיך לכהן כשר בממשלה. ההודעה מגיעה לאחר בקשת יו"ר העבודה החדשה, מרב מיכאלי, מפרץ ומהשר איציק שמולי להתפטר מיידית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מאחר ומדובר בממשלת מעבר שכל עזיבה של שר השייך לגוש המרכז–שמאל בממשלה רק מחזקת את גוש הימין, ולכן החלטתי להיענות לבקשתו של גנץ", כתב פרץ. במכתב ששלח ליו"ר העבודה מיכאלי תקף: "אין כל כוונה להיגרר לקמפיין השנאה שאת מייצרת בימים אלה".

חברת הכנסת מרב מיכאלי (צילום: Miriam Alster Flash90, פלאש 90)
מרב מיכאלי, ארכיון | צילום: Miriam Alster Flash90, פלאש 90

הוא הוסיף במכתבו כי "אמשיך לפעול למען מאות אלפי המובטלים במסגרת אחריותי על שירות התעסוקה. למען העצמאים שזקוקים לסיוע ולהיערכות לתכנית השיקום של הימים שאחרי הקורונה. אמשיך להירתם לסייע למפעלים הנמצאים בקשיים, ולעודד הקמת מפעלים חדשים. אני פועל בימים אלה לפרוס כיפה טכנולוגית חזקה ורחבה מעל כל אזורי הפריפריה והמגזר הלא יהודי באמצעות סדרי עדיפויות חדשים אותם קבעתי יחד עם הרשות לחדשנות".

הודעתו של השר פרץ מגיעה יממה לאחר שמיכאלי הודיעה על יציאת מפלגת העבודה מהממשלה. לאחר ההודעה, היא הודיע לפרץ ולשר שמולי כי הם צריכים להתפטר מיידית מתפקידם בממשלה.