מחממים מנועים לקראת ההמלצות אצל הנשיא והניסיון להרכיב את הממשלה: יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן נועדו היום (שישי) ודנו באפשרויות השונות להרכבת הממשלה. בהודעה משותפת של שתי המפלגות הם הכריזו שהם צפויים להיפגש שוב ולהמשיך בשיחות. אמש דיווחנו כי לפיד עשוי לקבל את רוב הממליצים בפני הנשיא, ואם ירצה - ייתכן שהוא יקבל ראשון את המנדט להרכבת הממשלה. 

במקביל, יו"ר תקווה חדשה גדעון סער, פרסם ציוץ שבו קרא לנתניהו לפנות את מקומו על מנת שאפשר יהיה להקים ממשלה יחד עם הליכוד. הציוץ של סער זכה לתמיכה של לפיד, שצייץ מחדש תחת הכותרת: "תקשיבו לגדעון".

גדעון סער בקלפי (צילום: N12)
סער בקלפי. קורא לנתניהו לזוז | צילום: N12

"בפעם הרביעית תוך שנתיים כשל נתניהו ולא הצליח להשיג רוב פרלמנטרי של 61. ללא נתניהו, ניתן להקים ממשלה יציבה בקלות ובמהירות. אם ישראל חשובה לנתניהו יותר מהמשך היאחזותו בשלטון - עליו להסיק סוף סוף את המסקנה הפטריוטית המתבקשת", כתב סער. "אני קורא לנתניהו - זוז הצידה, שחרר את ישראל ואפשר לה להתקדם". 

חברת מפלגתו שרן השכל צייצה מוקדם יותר כי היא זוכה לפניות רבות מצד שליחי ליכוד שמציעים לה לדבריה "עד חצי המלכות". היא ציינה שלא תחבור לליכוד משום שהיא "נאמנה לערכים שבשמם הוקמה תקווה חדשה, ולא לתיקים. שחררו". 

שרן השכל (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
"מציעים לי עד חצי המלכות, שחררו". השכל | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
דברים דומים אמר גם יועז הנדל שביקש מהפונים מהליכוד לחדול משום שדבר לא יסייע בעריקתו לליכוד. 

עוד לפני הפגישה עם לפיד, הפציר ליברמן אתמול בשותפיו ל"גוש השינוי" לתמוך בהצעת החוק שתמנע מנאשם בפלילים להרכיב ממשלה: "אני מחויב לעשות הכל על מנת למנוע בחירות נוספות", צייץ בטוויטר, "השלב הראשון עובר דרך הצעת החוק שתמנע מחבר כנסת עם כתב אישום להיות מועמד להרכבת ממשלה. אני מצפה מכל הצדדים שמייחלים לשינוי, עליו דיברו בחודשים האחרונים, לגלות אחריות ולהצטרף להצעת חוק זו". 

תמונת המנדטים אחרי ספירת 100% מהקולות: 

הליכוד 30
יש עתיד 17
ש"ס 9
כחול לבן 8
ימינה 7
העבודה 7
יהדות התורה 7
ישראל ביתנו 7
ציונות דתית 6
מרצ 6
תקווה חדשה 6
המשותפת 6
רע״ם 4