"מאחורי המודעה עומדים גורמים פוליטיים": הלחץ על שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ לפרוש מהמרוץ לכנסת הולך וגובר. בריאיון למהדורה המרכזית הערב (שני) התייחס גנץ למכתבם של 130 מפקדים ובכירים במערכת שקראו לו לפרוש, ולאמירתו מעוררת המחלוקת של תא"ל במיל' נרי ירקוני, אחד מהחותמים, שבעקבותיה כחול לבן הגישו תלונה במשטרה על הסתה לרצח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני עסוק בלשמור על היעד שנקרא דמוקרטיה בישראל", טען גנץ. "אני עסוק בלהסתער על היעד, לוודא שנתניהו מוחלף. במקום שאנשים יחפו עליי הם יורים בי במובן המטאפורי של המילה. זה מה שאמרתי".

יו"ר כחול לבן גם ציין כי לדעתו מאחורי המכתב של הבכירים במערכת הביטחון עומדים גורמים פוליטיים. "אני מעריך שמדובר בגורמים בתוך הגוש שלי, אבל אני לא נכנס לסיפור הזה", אמר.

למרות שמפלגתו מדשדשת סביב אחוז החסימה, גנץ לא היה מוכן להצהיר שיפרוש מהמרוץ. "בצבא לא עוצרים באמצע הסתערות", הוא הסביר. "אני נאבק לדבר אחד, אני חייב לחסום את מה שאני קורא לו מזימת אפריל – שבה נתניהו משתחרר מכחול לבן, הממשלה הפריטטית לא מתקיימת כי או שכחול לבן חזקה או שנתניהו כאן לתמיד. זאת העובדה הנורא פשוטה ואת זה אני מנסה למנוע במיטב כוחי".

בהמשך הוסיף: "כולנו עובדים בשטח, ברשתות, בפעילות בתקשורת, כדי לשכנע את הציבור שאו שכחול לבן תהיה חזקה או שנתניהו יישאר פה לתמיד".

הלחץ בתוך כחול לבן מתגבר

מכתב הקצינים הבכירים עורר סערה בכחול לבן, שכעת מנסים לארגן עצומה נגדית כדי לעצור את הסחף. כעת הם שואפים דווקא להתחזק בימים הקרובים על חשבון המשבר במפלגת העבודה בעקבות אמירותיה של אבתיסאם מראענה, שנמצאת במקום 7 ברשימה לכנסת.

עם זאת, גורמים במפלגה אומרים שאם שבוע לפני הבחירות המפלגה תדשדש סביב אחוז החסימה, גם אם מעליו, יהיו קריאות מתוך המפלגה לגנץ להניח את המפתחות ולא לסכן קולות כל כך רבים במחנה המרכז-שמאל. לטענת אותם גורמים במפלגה, גנץ הבטיח להם שהוא ינהג באחריות ולא יסכן קולות.