יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הזמין את ראש הממשלה בנימין נתניהו לקיים עימות בחירות הערב (שבת). מיד לאחר מכן נעתר לפיד להצעה לקיים את העימות באולפן חדשות 12 בהנחיית יונית לוי. פנייה הועברה לקמפיין הבחירות של נתניהו, שמקיים התייעצות בעניין, אולם טרם התקבלה תשובה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ממפלגת תקווה חדשה נמסר כי היא דורשת שאם יתקיים עימות - הדבר ייעשה רק בהשתתפות כל המועמדים לראשות הממשלה ובהם גדעון סער ונפתלי בנט. "במידת הצורך תקווה חדשה תפנה לוועדת הבחירות המרכזית על מנת לאכוף זאת", מסרו במפלגה והדגישו כי סער קרא כמה פעמים במערכת הבחירות לנתניהו לבוא לעימות.

"מגיע לציבור הישראלי עימות", מסר לפיד בהודעה שבה הזמין את נתניהו לעימות. "מגיע לו תשובות. הוא צריך לדעת איזו ממשלה אתה מנסה להקים פה. האולפנים מוכנים, המראיינים מוכנים, יש שני פודיומיום שמחכים. במשך חודשים ארוכים שמת אותי על שלטי חוצות, נאמת עליי נאומים, עשית נגדי סרטונים. בוא נראה אם התכוונת ברצינות. בוא נראה אם אתה באמת רוצה עימות, או שאתה בורח. בוא נראה אם ביבי ברח".

עוד מסר יו"ר יש עתיד: "עימות ישים על השולחן את מה שעומד באמת על הפרק. מגיע לציבור לדעת איזו ממשלה מפחידה נתניהו מנסה להקים כאן. ליצמן וסמוטריץ', דרעי ובן גביר, ממשלה חשוכה, גזענית, סחטנית ושובינסטית שתבריח מפה דור שלם ותקבור את הדמוקרטיה הישראלית. עם ההרכב הזה, ישראל תהיה מדינה דתית הרבה יותר, ענייה הרבה יותר, דמוקרטיה-מינוס".

גדעון סער ונפתלי בנט (צילום: החדשות12, פלאש/90 )
תקווה חדשה: העימות צריך לכלול גן את סער ואת בנט | צילום: החדשות12, פלאש/90

"זו כבר לא תהיה מדינתם של אנשים שעובדים, משרתים בצבא, משלמים מיסים", המשיך לפיד. "תהיה להם ממשלה ששונאת אותם ובזה לערכיהם. התוצאות יהיו נוראות. בוא לעימות ביבי. אני לא מתכונן לשבת באולפנים בתור להקת החימום שלך. אמרת שאני היריב שלך, מול היריב מתייצבים. שאלת 'איפה לפיד?' הנה אני. בוא תתייצב מולי לעימות היום בערב".

כבר לפני כשבועיים הזמין לפיד את נתניהו לעימות בוועידת המשפיעים של חדשות 12. ראש הממשלה התייחס להזמנה זו בוועידת הבחירות של ערוץ 20 ואמר: "בוא עכשיו נסכים על המראיין ונלך לעימות. עוד הוסיף נתניהו, כשהוא מתכוון לאראל סג"ל, המראיין שעימו שוחח: "לי, אגב, יש מראיין ומנחה לזה".