"לזרוק את נתניהו ואת החרדים במריצה למזבלה": כך התבטא שלשום (שישי) יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בריאיון ל"אופירה וברקו". המילים הללו לא עשו רעש משמעותי אתמול אבל לאט לאט, ככל שיותר אנשים נחשפו לקטע מהריאיון, החלה להישמע הביקורת. 

הדברים נאמרו במענה לשאלה מה הוא מעדיף: שנתניהו יזוז מתפקידו או לא לשבת עם החרדים. ברקוביץ' שאל את ליברמן: "אם היו אומרים לך מצב שביבי זז הצידה ואביגדור ליברמן והחרדים..". בשלב הזה אמר ליברמן: "אין דבר כזה", ואז אופירה התערבה: "שים על כף המאזניים - ביבי הביתה או עם החרדים". כאן השיב ליברמן: "תקשיבי, את החרדים יחד עם ביבי על מריצה יחד למזבלה". 

"הייאוש של ליברמן במאבק נגד נתניהו מביא אותו לאמירות הללו, אנחנו כבר ממזמן מתייחסים אליו כמי שהשתבשה עליו דעתו", תקף בתגובה משה גפני. "אני מצפה מרשויות אכיפת החוק לטפל באמירה האנטישמית הזו".

סגן השר מאיר פרוש: "נדמה שהגיע השלב שבו צריך להכניס גורמים מקצועיים לתמונה, אני לא שולח יהודי חלילה למזבלה, אבל ביקור באברבנאל לא יזיק לו. התשובה להסתה - נציגות חזקה של יהדות התורה".

יו"ר ועדת החוקה, יעקב אשר (יהדות התורה) אמר: "בדרך לקושש עוד רבע מנדט של שנאה עיוורת לדת ולחרדים מוכן ליברמן לעשות שימוש בכל ביטוי אפשרי, שפל ככל שיהיה. הגיע הזמן לעשות סוף להסתה נגד הציבור החרדי שחצתה בשנה האחרונה שיאים מדאיגים".

הוא הוסיף: "הצעת החוק שלי לתיקון חוק הגזענות כך שיכלול גם הסתה נגד חרדים הונחה זה מכבר על שולחן הכנסת, ולקראת הקמת הממשלה הבאה נדרוש כי היא תוגש כהצעת חוק ממשלתית כדי לבלום את מקהלת השנאה וההסתה".