יעלון לא ידע: יו"ר מפלגת תל"ם משה (בוגי) יעלון הודיע היום (ראשון) על צירופו של מועמד חדש ומיד לאחר שגילה כי הוא חשוד בפלילים - הסיר את מועמדותו. "ערכי תל"ם ובראשם הדוגמה האישית, מחייבים אותנו בראש ובראשונה", מסר. קודם לכן, יעלון נשאל על כך במהדורה ומבחינתו - הפרשה בכלל נסגרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הרכש המודח של יעלון, עו"ד איימן אבו ריא מסכנין, חשוד בפלילים בפרשת קרקעות ונעצר בגינה לפני כשנתיים. התיק נגדו פתוח ונבדקת אפשרות להגיש כתב אישום נגדו ונגד עוד כמה מעורבים בהונאה. לפני שהודח, בדקנו אם זה בעייתי בעיניו ואבו ריא ענה: "יש חקירה שהתנהלה נגדי, אני אתמודד איתה".

חבר הכנסת משה (בוגי) יעלון הודיע בחגיגיות על צירופו של עו"ד איימן אבו ריא מסכנין לרשימת תל"ם לקראת הבחירות הקרובות לכנסת ה-24. מה שיעלון לא ידע - לעו"ד אבו ריא יש תיק פתוח במשטרה בחשד למעורבות בפרשת מכירת מידע פנים מהרשות למקרקעי ישראל לבעלי קרקעות המצויות בהליכי הסדרה שונים. כשביטל את מועמדות אבו ריא, הסיר יעלון את הפרסום שמברך על הצטרפותו.

ביררנו עם עו"ד אבו ריא אם הוא חושב שיש בעייתיות במועמדותו לכנסת כשיש נגדו תיק פתוח במשטרה. "ברגע שיוגש כתב אישום אני אדע להתמודד איתו אבל בינתיים לא... אין לזה תזוזה מעניינת", ענה. "החשד נגדי הוא בעקבות איזו עלילת שווא מטורפת וזה יתברר כחשד שעוד לא פרח".

מבדיקה בפרקליטות נראה שמדובר בתיק די רציני ועדיין יש סיכוי שיוגשו כתבי אישום. "אני לא אמרתי שהתיק סגור", הודה אבו ריא. האם הוא שיתף את יעלון במידע ולמרות זאת הסכים לכלול אותו במפלגתו? "תשאל אותו", ענה עורך הדין והפנה אותנו אליו. יעלון, שהגיע להתראיין במהדורה המרכזית, נשאל על כך וענה: "הפרשה הזו נסגרה ככל שידוע לי".

כעבור זמן קצר יו"ר מפלגת תל"ם בישר כי הוא החליט על ביטול מועמדותו של עו"ד איימן אבו ריא ברשימתו לכנסת ואמר: "ערכי תל"ם ובראשם הדוגמה האישית, מחייבים אותנו בראש ובראשונה. נאה דורש נאה מקיים".