מהפך בבל"ד: אחרי שלוש כנסות שבהן הנהיג מטאנס שחאדה את מפלגת בל"ד, היום (שבת) נבחר לתפקיד ראש המפלגה חבר כנסת אחר של בל"ד - סאמי אבו שחאדה. ח"כ היבא יזבק תשובץ במקום השני. בשני סבבי הבחירות האחרונים רצה בל"ד כחלק מהרשימה המשותפת, שממשיכה לדון באפשרות של ריצה משותפת: ח"כ אחמד טיבי מתע"ל העריך היום באולפן "פגוש את העיתונות" שיש סיכוי של 50% לריצה משותפת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אבו שחאדה, תושב יפו בן 45, היה חבר מועצת העיר תל אביב-יפו בין 2010 ל-2013 וישב בקואליציה של רון חולדאי, שמתמודד הפעם בראשות רשימת "הישראלים". אבו שחאדה נבחר לראשונה לכנסת ה-22, בסוף 2019, ומכהן בכנסת מאז. הוא בעל תואר ראשון בהיסטוריה ומדע המדינה ותואר שני בהיסטוריה מודרנית של המזרח התיכון והוא כיהן גם כמנכ"ל עמותת צעירי יפו.

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה הגיב: "אני רוצה לברך את סמי אבו שחאדה שניצח בפריימריז על ראשות מפלגת בל"ד. בקדנציה האחרונה סמי התבלט בעבודה הנמרצת שעשה למען בוחריו לצד קידום אוכלוסיות מוחלשות וימשיך לעשות המון טוב גם בקדנציה הקרובה. תודה למטאנס שחאדה שמסיים את תפקידו כיו"ר בל"ד. שותף וחבר אמיץ. בהצלחה לשניהם". 

יזבק הגיבה לשיבוצה במקום השני: "אמשיך לייצג את בל"ד, אנו הולכים לבחירות עם רשימה חזקה ומגוונת ונמשיך ולפעול לקידום זכויות ציבור בוחרינו". 

 

 

 

במהלך יום הבחירות במפלגה אמר מטאנס שחאדה: "ועידת בל"ד בוחרת את רשימתנו לכנסת הבאה תוך הקפדה על ההנחיות הקורונה. זו תעודת כבוד למפלגה שמקפידה על מסורת דמוקרטית של בחירות פנימיות והשתתפות של חברי הוועידה בקבלת ההחלטות. האתגר יהיה להיות מאוחדים באינטרס הלאומי ולחזור לכנסת חזקים ונחושים יותר להלחם בגזענות בכיבוש ובאי השוויון".

מטאנס שחאדה (צילום: פלאש 90)
בירך על ההליך הדמוקרטי: מטאנס שחאדה | צילום: פלאש 90

עוד עקץ: "בזמן שבכל המפלגות רק מדברים על דמוקרטיה, בל"ד היחידה שמקיימת בחירות אמיתיות לכל הרשימה שתציג לכנסת הבאה. נכון, זה קשה בזמן הקורונה, אבל העיקרון שלכולם הזכות להשתתף ולהשפיע - בדיוק כמו הערך המרכזי שבבסיס רעיון מדינת כל אזרחיה - הוא היסוד לחברה דמוקרטית!"