העימות הפנימי באגודת ישראל הופך לפומבי: באופן אולי חסר תקדים, בכנס של אגודת ישראל שנערך אמש (שלישי), פרץ ויכוח לעיני המצלמות בין סגן השר מאיר פרוש לבין השר יעקב ליצמן. המחלוקות התגברו על רקע ויכוח פנים-מפלגתית וחוסר הסכמה על המיקומים ברשימה בבחירות הקרובות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סיעת יהדות התורה מורכבת למעשה משתי מפלגות – אגודת ישראל שמייצגת את הציבור החסידי ודגל התורה שמייצגת את הציבור הליטאי. לאחר ששתי המפלגות כבר חתמו על הסכם המשך ריצה משותפת בבחירות לכנסת ה-24, לראשונה זה שנים, יעמוד בראש הרשימה משה גפני (דגל התורה) במקומו של יעקב ליצמן (אגודת ישראל).

כעת, בתוך אגודת ישראל התפתח ויכוח על המיקומים ברשימה המשותפת. ח"כ ישראל אייכלר, שמייצג ברשימה את חסידות בעלז וממוקם במקום ה-8 הספק ריאלי, דורש שיקודם למקום 6 על חשבון ח"כ יעקב טסלר, שמייצג את חסידות ויז'ניץ שקטנה יחסית מחסידות בעלז. מנגד, כחלק מהבריתות הפנים חרדיות, טסלר מקבל תמיכה מיעקב ליצמן, שמייצג את חסידות גור הגדולה ורבת ההשפעה.

יעקב ליצמן לצד מאיר פרוש (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
ליצמן ופרוש | צילום: הדס פרוש, פלאש 90

במהלך נאום של מאיר פרוש, שלו יש יריבות ארוכה עם השר ליצמן ובמקביל הוא גם תומך בקידום של אייכלר למקום גבוה יותר ברשימה, ליצמן התפרץ לדברים עם הערות ביניים שהכעיסו כנראה את פרוש, שלא נשאר חייב. כך זה נשמע:

פרוש: "אני לא הולך בכוח, אני מבקש, אני חושב שיהיה ראוי..."

ליצמן: "הבנו".

פרוש: "מותר לדבר או שגם את זה אסור לי?".

ליצמן: "אתה מדבר לעיתון כל היום".

פרוש: "מי שהתחיל לדבר לעיתון זה היה אתה... שם אתה אמרת שאתה לא חייב לשמוע, שאתה לא חייב לדבר עם אייכלר ולא עם פרוש. הערב אתה יודע שאתה חייב לדבר איתנו".