יו"ר ימינה נפתלי בנט מקיים מגעים לריצה משותפת עם הבית היהודי בראשות רפי פרץ, כך נודע הבוקר (שני) ל-N12. מקורביו של בנט טוענים שהוא "פועל לאחד את הציונות הדתית", אך מסביבתו של בנט לא נמסרה תגובה בשלב זה. עם זאת, אתמול דיווחנו על קשיים במשא ומתן בין בנט לסמוטריץ' בגלל כמה סוגיות לא פתורות.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סמוטריץ' דורש מבנט לקבל 4 מתוך 8 מקומות ברשימת ימינה לכנסת, בטענה שאנשי האיחוד הלאומי הם הציונות הדתית הקלאסית שהביאה בעבר 5 מנדטים כשהם רצו בנפרד מבנט. נוסף על כך, סמוטריץ' דורש מבנט להתחייב שהוא יעדיף ממשלת ימין, קרי את ממשלת נתניהו על פני ממשלה שכוללת מרכיבים מהשמאל. בנט טוען מנגד שהוא מעדיף לקבל את ההחלטה רק אחרי שייחשפו תוצאות הבחירות ובהתאם למי שלדעתו ינהל טוב יותר את משבר הקורונה. 

עוד זועמים בסביבת סמוטריץ' על כוונת בנט לשריין ברשימה אנשים שאינם בהכרח שייכים לימין האידיאולוגי כגון מנכ"ל משרד החינוך לשעבר שמואל אבוהב.

מהבית היהודי, שבסקרים האחרונים לא עוברת לבד את אחוז החסימה, נמסר"אנו מנהלים משא ומתן עם ימינה לריצה משותפת והשבת האחדות לציונות הדתית. השיחות עם בנט מתנהלות ברוח טובה, מתוך כוונה לאחד את השורות ולפעול למען עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל כבעבר. אנחנו מקווים לסגור עם בנט בקרוב".