יו"ר מפלגת תל"ם משה בוגי יעלון הודיע היום (שני) על פרישה ועל החלטתו שלא להתמודד בבחירות הקרובות. יעלון קיבל את ההחלטה אחרי שהבין סופית שריצה עצמאית שלו "לא תגדיל את כוחו של מחנה השינוי". לדבריו, "בנסיבות שנוצרו, המאבק מחייב אותי ואת תל"ם שלא להתמודד בבחירות הקרובות". הודעתו של יעלון מגיעה יממה אחרי שחבר מפלגת הישראלים, אבי ניסנקורן, הודיע לחולדאי שהוא פורש מהחיים הפוליטיים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"חייו של אדם, כל אדם, שזורים תחנות. צמתי הכרעה. החלטות. זה חלק ממהות חיינו", כתב יעלון בהודעה הממוענת לאזרחי המדינה, כחודש אחרי שעזב את השותפות עם לפיד והודיע על ריצה עצמאית. "עבורי, בכל אחת מהתחנות, עמד תמיד מכנה משותף אחד: טובת המדינה. העדפת טובת המדינה קודמת לכל תועלת אישית. גם לבחירות האלה יצאתי מתוך אותה תחושת שליחות. מתוך הבנה שהקרב הנוכחי הוא על נשמת אפה של המדינה והחברה בישראל". 

"כמעט 5000 נפטרים מנגיף הקורונה", הוסיף יעלון. "עצרו לרגע וחשבו על המספר הזה. המחדל הלאומי גדל בקנה מידה חסר תקדים בכל התחומים. העבודה בכל תחומי החיים – רבה היא. ישראל חייבת לרכז את כל כוחותיה במאבק לשינוי: לאיחוי הקרעים בחברה. לסיכול תרבות השקר. להחזרת היושרה לדרך חיינו ולביצור הדמוקרטיה שנשחקת מדי יום. לעמידה באתגר הבריאותי ובאתגר הכלכלי".

"לאחרונה, האמנתי שבריצה עצמאית שלי ושל תל"ם, נוכל להגדיל את כוחו של מחנה השינוי. הנחת העבודה הזו התבררה כשגויה. בנסיבות הפוליטיות שנוצרו, המאבק לשינוי מחייב אותי ואת תל"ם שלא להתמודד בבחירות הקרובות".

בסיום דבריו קרא יעלון לבוחרים שלא לתת את קולם ל"מי שיפקירו את התקווה לשינוי, לשם ישיבה בצל נאשם בפלילים. תנו את קולכם להנהגה נקיית כפיים". 

"אני מודה לחברותיי וחבריי שיצאו איתי למסע הזה. אנשים מצוינים איש-איש בתחומו, שהתגייסו למשימה. אתם מעוררי השראה, ותודתי נתונה לכם. תל"ם תמשיך להיות מצפן ומצפון, כדי לסייע במאמץ הלאומי להחזרת המדינה לחוף מבטחים ולדרך הישר".

נזכיר כי נותרו 3 ימים בלבד לסגירת הרשימות, שכן ב-4 בפברואר נדרשות כל המפלגות להגיש את רשימותיהן הסופיות לכנסת לבחירות הקרובות. אז נדע סופית מי יתאחד עם מי ומי יחליט שלא לרוץ בבחירות הקרובות.