ההתבטאות החריגה של הקצין הבכיר לשעבר נגד גנץתא"ל במיל' נרי ירקוני, אחד הקצינים הבכירים שחתם על המכתב שפורסם הבוקר (שני) וקורא ליו"ר כחול לבן בני גנץ לפרוש מהמירוץ, התבטא בחריפות נגדו בריאיון לערוץ הכנסת - מה שכבר מחולל סערה ומוביל את כחול לבן להגיש תלונה במשטרה נגדו. מקורבי גנץ אף אמרו כי מהדברים עולה הסתה ברורה לרצח. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גנץ התבטא מוקדם יותר היום ואמר שהקצינים שחתמו על המכתב "יורים לו בגב", וירקוני הגיב על כך ואמר: "אם כבר יורים כדור, יורים לבני גנץ כדור בבטן - ומסתכלים לו בעיניים וזה הבדל מאוד גדול. אמרנו לו בפנים פעם ופעמיים ושלוש, כתבנו את זה עכשיו - ובלי להשמיץ, וזה משהו שצריך לשקול אותו". 

בכחול לבן הביעו זעזוע מהדברים ומסרו: "בעקבות התבטאותו של ירקוני הקורא לירי בגופו של גנץ כאמצעי לגיטימי להורדת מועמדותו, מגישה כחול לבן תלונה במשטרת ישראל בדרישה לחקור את הקשר של גורמים פוליטיים העומדים מאחורי הקמפיין למועמדים בבחירות".

"בפעם הראשונה בתולדות המדינה עומדים גורמים פוליטיים מאחורי יוזמה הקוראת לפגוע ביו״ר המפלגה, שר הביטחון והרמטכ״ל לשעבר בני גנץ", הוסיפו במפלגה, "מי שנתן גיבוי לקריאה השפלה לא יוכל עוד להתחבא מאחורי עצומות ומודעות של מקורביו אשר מממנים את הקמפיין הנבזה הזה". 

בציוץ בטוויטר, מיהר ירקוני להבהיר את הדברים: "נשאלתי מדוע אנו יורים לגנץ בגב. אמרתי שהדברים נאמרו לו מספר פעמים בפנים - ושאנחנו לא יורים לאף אחד בגב, אלא אם כבר "רק בבטן", במובן הזה שהכל נעשה בגלוי ועל השולחן. כל מי שמצטט את זה כהסתה לאלימות - שיקשיב לרעיון. אין מילה אחת רעה על גנץ. להפך!!!". 

 
ראשי מערכת הביטחון לשעבר לגנץ: קבל החלטה מנהיגותית ופרוש מהמרוץ 

130 מפקדי צה"ל ובכירי מערכת הביטחון לשעבר פרסמו היום (שני) מכתב אישי לבני גנץ בעיתונים המודפסים המובילים ובו קראו לו ולמפלגתו לפרוש מהמרוץ לכנסת. הסיבה, לפי המכתב, היא החשש מפני בזבוז קולות שייוותרו מתחת לאחוז החסימה באופן שיגרע ממספר המנדטים שלו יזכה מחנה האופוזיציה.

"אנחנו, 130 מפקדים – רטמכ"לים, אלופים, ראשי מוסד ושב"כ, בכירי מערכת הביטחון לדורותיה, חבריך ואוהביך", פתחו כותבי המכתב. "רבים מאיתנו תמכנו בך בבחירות האחרונות. חלקנו תמכנו בהחלטתך השנויה במחלוקת שבאה אחריהן. חלקנו לא. אבל כולנו בלי יוצא מן הכלל, כמוך, אנשי הארץ שדם אחינו ולוחמנו ספוג בה".

בין החותמים הבולטים על המכתב, ניתן למצוא את ראש השב"כ בתקופת רצח רבין ז"ל, כרמי גילון, את ראש הממשלה והרמטכ"ל לשעבר אהוד ברק, ראש המל"ל לשעבר עוזי ארד, ראש המוסד לשעבר, דני יתום - וכאמור גם את תא"ל במיל' נרי ירקוני.