לקראת ממשלת נתניהו עם רע"ם? הרב חיים דרוקמן, מבכירי הרבנים בציונות הדתית, התראיין הבוקר (רביעי) בגלי צה"ל וסירב לשלול הקמת ממשלה ימנית בתמיכה או הימנעות של מפלגת רע"ם. דרוקמן נשאל 6 פעמים אם יתמוך בצעד כזה ולא השיב תשובה חיובית או שלילית לאף אחת מן השאלות. "אין צורך בכך, זה דבר היפותטי", טען. גישתו עשויה להיות זו שתכריע לבסוף אם סמוטריץ' ובן גביר יסכימו להתרצות למהלך שנתניהו מנסה לקדם עם מנסור עבאס, כפי שפרסמנו אמש לראשונה במהדורה המרכזית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הרב דרוקמן ניסה תחילה להעביר מסר לגדעון סער, כדי שישלים את המספר הדרוש לגוש הימין להקמת ממשלה, ללא צורך בהסתמכות על רע"ם: "הוא צריך לוותר, כי העם אמר אחרת ממנו". הוא אף הוסיף שהמסרים הללו מועברים גם לבנט: "אני בטוח שהוא לא ילך עם לפיד באלף אחוזים". 

במהלך הריאיון הוא נשאל פעם אחר פעם אם יסכים לתמוך בממשלה שרע"ם תומכת בה מבחוץ, או לכל הפחות עושה זאת בהימנעות או בהיעדרות מההצבעה - אך התחמק. "אין צורך בממשלה עם הישענות על רע"ם, זה דבר היפותטי". הוא הוסיף גם כי "אי שלא דיווח לי על כך, אז אני לא יכול להגיד כן או לא". 

בנימין נתניהו, בצלאל סמוטריץ' (עיבוד: פלאש 90)
נתניהו וסמוטריץ'. מאמצי השכנוע יצליחו? | עיבוד: פלאש 90

אמש דפנה ליאל פרסמה לראשונה במהדורה המרכזית כי ראש הממשלה נתניהו נחוש להקמת ממשלה בראשותו - ולשם כך פועל להכשיר את דעת הקהל בגוש, ולשכנע את סמוטריץ' לתמוך במהלך. ראש הממשלה מתכנן להסתמך על חברי רע"ם בהיעדרות או בהימנעות - ולא בתמיכה אקטיבית. זאת, כצעד ביניים עד שלשיטתו יוכל לגייס עריקים מכחול לבן או מתקווה חדשה.