המינוי שלא מאושר גורם לחיכוכים בממשלת נתניהו-גנץביום חמישי הקרוב, 1 באפריל, יפוג תוקף המינוי של בני גנץ כממלא מקום שר המשפטים, ונכון להערב (ראשון) בליכוד מסרבים לאשר את מינוי גנץ למינוי קבע - מה שהוביל לכך שגנץ הודיע שישיבת הממשלה שנועדה להתקיים מחר תבוטל - ולקרב האשמות בין כחול לבן לבין הליכוד. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"לאור סירוב גוש הליכוד ונתניהו לאשר בישיבת הממשלה מינוי קבע של שר משפטים, מה שיביא לפגיעה בשלטון החוק ובדמוקרטיה, לא תתקיים מחר ישיבת הממשלה", נמסר בהודעה מטעמו של גנץ, זמן קצר לאחר שנפגש עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד - לאחר נתק של שנה ביניהם. 

בליכוד מיהרו להגיב וכינו את המהלך של גנץ "שערורייה שלא תאומן". בהודעה מטעמם נכתב: "בשביל מינויים וג׳ובים גנץ מונע את חתימת החוזים למיליוני חיסונים שנדרשים לאזרחי ישראל לקראת החיסון הבא. אם הממשלה לא תאשר מיידית את החוזים שהשיג ראש הממשלה נתניהו, חברות החיסונים עלולות לבטל אותם ולהעבירם למדינות אחרות. בני גנץ פועל בחוסר אחריות שמסכן את שלומם ובריאותם של כל אזרחי ישראל. גנץ לפני הכל". 

בעקבות ביטול ישיבת הממשלה, שר הבריאות יולי אדלשטיין תקף את גנץ בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו: "אזרחי ישראל - אלו הנושאים שביקשתי מהממשלה לאשר מחר ובעקבות חוסר האחריות המשווע של השר גנץ הם לא יעלו להצבעה. הדבר יביא לנזק עצום כפי שאפרט לכם כאן. זאת המציאות. על זה גנץ עושה שרירים. אחרי ההצלחה הכבירה של החיסונים והטיפול בקורונה, אחרי שהמשק חוזר למסלולו, גנץ יחזיר אותנו חודשים אחורה. אפילו לא חשובה הסיבה. הבריאות של כולנו היא לא צד במאבק פוליטי".

בסוף השבוע האחרון, שלח היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מכתב לראש הממשלה נתניהו ובו קרא לו למנות שר קבוע למשרד המשפטיםהיועמ"ש אמר ש"בהיעדר שר מכהן, עובדי ציבור יידרשו להפעיל סמכויות שאינן נתונות להם בשגרה, שעה שבראש המשרד לא מכהן השר שבידיו הפקיד המחוקק סמכויות אלו מלכתחילה".

"על מנת להימנע מהפגיעה החמורה באינטרסים ציבוריים משמעותיים וחיוניים, אשוב ואבקש כי תפעלו בהקדם לקידום מינוי שר משפטים", כתב מנדלבליט בסוף המכתב. "מצב שבו משרד המשפטים ייוותר ללא שר מכהן יגרום לפגיעה קשה בעבודת המשרד ובתפקוד הממשלה, על כל הכרוך בכך".

למכתב המלא ששלח היועמ"ש לרה"מ - לחצו כאן