"הופכים אדמה צחיחה לגן פורח – כנגד כל הסיכויים": נשיא המדינה ראובן ריבלין קיבל היום (שני) את כתב ההאמנה (מכתב רשמי המועבר בין ראשי מדינות) של השגריר הראשון של איחוד האמירויות הראשון בישראל, מחמוד מוחמד פתח עלי אל חא'גה. "כל העם בישראל מקדם את פניכם בשמחה – זו תהיה המשימה החשובה ביותר שלך, להיענות לידיים המושטות האלה. על הסכמים חותמים מנהיגים, אבל שלום אמיתי – בר קיימא – עושים בין עמים, פנים אל פנים", אמר נשיא המדינה ריבלין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתב המינוי הוגש לנשיא המדינה עם כניסתו של השגריר האמריתי לתפקידו בטקס רשמי נערך באולם בית הנשיא. במהלך הטקס נוגנו המנוני המדינות על ידי תזמורת צה"ל – השגריר סקר את משמר הכבוד הצה"לי וחתם בספר האורחים של בית הנשיא.

ריבלין ציין כי מדובר במעמד מרגש מאוד עבורו כנשיא מדינת ישראל ואמר: "אנו מביטים בהשתאות בנווה המדבר הפורח שהקמתם – מדינה שוחרת שלום, שהיא מוקד טכנולוגי, כלכלי ותיירותי, שכולו חדשנות. שתי המדינות שלנו חולקות את האתוס הזה, של אומה קטנה שמבקשת להפוך אדמה צחיחה לגן פורח, כנגד כל הסיכויים".

נשיא המדינה ראובן ריבלין (צילום: מארק ניימן, פלאש/90 )
נשיא המדינה ראובן ריבלין | צילום: מארק ניימן, פלאש/90

שגריר איחוד האמירויות בישראל, מוחמד מחמוד פתח עלי אל-חאג'ה, הצהיר כי "הסכם אברהם ייזכר כמגדלור נוצץ בהיסטוריה האנושית לכל שוחרי השלום וככזה שיצר מציאות חדשה. כיום לשתי המדינות יש מטרה משותפת והיא להביא שלום וביטחון לאזור ולהפיץ רוח של אופטימיות ותקווה בקרב עמינו. בנושא זה שתי המדינות כבר החלו להתמודד עם האתגרים שניצבו בפניהם".

מוקדם יותר היום נפגש השגריר עם שר החוץ אשכנזי, שהדגיש כי "יש לנו הזדמנות היסטורית להציג מודל של שלום חם וכולל בין המדינות ובין העמים". בציוץ שפרסם לאחר הביקור עם שר החוץ אשכנזי, כתב השגריר האמירתי: "הגעתי היום לתל אביב כשגריר איחוד האמירויות הראשון במדינת ישראל. נפגשתי עם מר גבי אשכנזי, שר החוץ הישראלי, כדי לדון ביחסים הבילטראליים ההולכים וגדלים מאז חתימת הסכמי אברהם, וגם בהרחבת שיתוף פעולה בתחומים רבים".