ניסנקורן עוזב, יעלון יחבור? שר המשפטים לשעבר, אבי ניסנקורן, הודיע הבוקר (ראשון) על פסק זמן מהחיים הפוליטיים ועל פרישתו ממפלגת הישראלים בהנהגתו של ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, שבה הוצב כמספר 2. במקביל, נודע ל-N12 לראשונה על כך שחולדאי ויעלון מנהלים מגעים לחבירה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לאחר שנים ארוכות כאיש ציבור, אני לוקח היום פסק זמן", הודיע ניסנקורן. "כאשר המחנה זקוק לחיבורים כדי לשרוד, וישנם ריבוי מפלגות ומועמדים, החלטתי שמוטב לזוז הצידה ולקחת פסק זמן. אני מעריך את רון חולדאי ואת מועמדי הישראלים, ואמשיך לסייע ככל יכולתי במאבק נגד השחיתות, ולמען כלכלה חברתית ודמוקרטיה יציבה".

יו"ר הישראלים, רון חולדאי, תמך בשותפו הפוליטי: "אני מכבד את אבי ובחירתו ומודה לו על הדרך המשותפת. אני אמשיך לעבוד ללא הרף כדי לאחד את מחנה המרכז-שמאל. ברור לכול שהדרך היחידה לייצר כוח משמעותי היא ביחד, וכל אחד יצטרך לוותר. הציבור דורש בצדק איחוד עכשיו - ובכך אני מרוכז".

הנטישה של ניסנקורן עלולה להוות פגיעה קשה עבור המפלגה הצעירה שקמה רק בחודש שעבר וקיבלה 8 מנדטים בסקרים - אך כעת, בסקר המנדטים האחרון מצויה מתחת לאחוז החסימה. במחנה המרכז-שמאל פועלים בימים אלה בקדחתנות על יצירת חיבורים בין המפלגות, לקראת מועד סגירת הרשימות לכנסת בחמישי הקרוב.

בוגי יעלון (צילום: Flash90)
במגעים עם חולדאי. יעלון | צילום: Flash90

ל-N12 נודע היום שיו"ר מפלגת תל"ם, משה (בוגי) יעלון, מנהל מגעים לחבירה עם יו"ר מפלגת הישראלים, רון חולדאי. המטרה: להגיע מחוזקים יותר לקראת החיבור למפלגת העבודה בראשות מרב מיכאלי, שמאז שנבחרה הובילה את המפלגה מעל אחוז החסימה. עם זאת, חיבור עם יעלון יכול גם להקשות על איחוד עם העבודה - גם מבחינה אידאולוגית וגם מבחינת המיקומים ברשימה.