ארבעה ימים לאחר פרסום התיעוד שלו מפגישה עם נציגי העצמאים, בה תקף בחריפות את ההסתדרות ו-ועדי העובדים, ולאחר שספג ביקורות חריפות מהם, ראש הממשלה נתניהו ניסה אתמול (שני) למזער נזקים ולפייס אותם – אך אמש פורסמה במהדורה הקלטה נוספת שעלולה לסבך אותו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נתניהו תועד בשיחה עם השולמנים כשהוא אומר שבתקופתו כשר אוצר בממשלתו של אריק שרון ז"ל, הוא ניסה לקדם רפורמות משמעותיות בהסתדרות ובנהל מקרקעי ישראל, אך שרון סירב: "רציתי לעשות רפורמה ענקית בהסתדרות בכל הנוגע לבוררות חובה, דמי חבר, שביתות משנה, צווי הרחבה, שביתות".

"מאז", המשיך נתניהו, "גם כשר אוצר וגם כראש ממשלה 4 פעמים, אין לי את הכוח הפוליטי לקדם את הרפורמות האלה, שמעקרות את הכוח העודף של ועדי העובדים. הם לא מגנים על העובדים החלשים. לא צריכים את זה במדינה דמוקרטית". את ההסתדרות כינה ראש הממשלה "המונופול החזק במדינה".

יתמוך בפרץ. ארנון בר-דוד (צילום: אגף הדוברות בהסתדרות, חדשות)
יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד. המונופול החזק במדינה? | צילום: אגף הדוברות בהסתדרות, חדשות

הדברים הללו מגיעים דווקא לאחר שנתניהו ניסה לפייס ביממה האחרונה את ראשי ההסתדרות והוועדים הגדולים. הוא שוחח עם יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, יו" ועד העובדים של רשות שדות התעופה פנחס עידן ועם יאיר כץ, יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית ובנו של חבר הכנסת חיים כץ.

עידן וכץ הם פעילי ליכוד בכירים ונתניהו הבטיח להם שיש לו הערכה גדולה לוועדי העובדים וגאה בתרומה שלהם. בנוסף, הבטיח שכל שינוי שמתכנן לעשות בעבודה המאורגנת הוא יעשה בהידברות. עם זאת, ההקלטה החדשה עלולה לסבך את נתניהו ולהקשות עליו לפייס את ראשי הוועדים.