בריאיון שהעניק לעיתון החרדי "בקהילה", חבר הכנסת יצחק פינדרוס, יו"ר מפלגת יהדות התורה, אמר ש"אם באופן תיאורטי סער יצליח לקחת את השלטון, נלך עם סער". בין היתר הסביר פינדרוס את המשפט הזה בשל הייחודיות של מפלגתו שלא לפעול "בהתאם לדילים פוליטיים או חיבורים" והסביר כי בשבילם "הפרסונה לא הייתה משקל מעולם". שעות לאחר הפרסום, הכחיש ח"כ פינדרוס את הדברים שנכתבו בריאיון: "פייק כותרת. אמרתי לכתבת שאם גדעון מביא 45 מנדטים מהימין ואפשר להקים איתו ממשלת ימין דתיים אז הולכים איתו.. וזה הכותרת שהוציאו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסגרת הריאיון שהעניק לעיתון החרדי, הסביר ח"כ פינדרוס את ההתנהלות של המגזר בסביבה הפוליטית במהלך משבר הקורונה ובמרכז הדברים הוא מתייחס גם להליכה לבחירות. "שואלים אותנו רבות האם נלך רק עם נתניהו, צריך לדעת שהפרסונה מעולם לא הייתה עבורנו משקל. ביהדות התורה הולכים באופן מסורתי עם הימין, כיוון שהציבור שלהם אוהב תורה ומסורת", הוא המשיך ואמר כי "השמאל תמיד הציע לנו יותר כסף ותקציבים, אבל אנחנו לא מוכרים את הערכים הברורים שלנו".

הדברים נכתבו כטור דעה בעיתון, אותו ערכה הכתבת מרב סבר. כביכול פינדרוס כותב בלשונו ש"אם באופן תיאורטי סער יצליח לקחת את השלטון, נלך עם סער, אבל אנחנו לא רואים את זה קורה". יו"ר יהדות התורה הסביר כי "הייחודיות של המפלגה שלנו מיום קומה היא שיש לה הנהגה ברורה שאינה משתנה לפי חיבורים פוליטיים כאלה או אחרים".

גדעון סער והרב קנייבסקי (צילום: בחדרי חרדים)
גדעון סער עם הרב קנייבסקי | צילום: בחדרי חרדים

כאמור חבר הכנסת הכחיש את הדברים שנכתבו כביכול בלשונו, והודעה שיצאה מלשכתו הסבירה שהדברים יצאו מהקשרם. "פייק כותרת. אמרתי לכתבת שאם גדעון מביא 45 מנדטים מהימין ואפשר להקים איתו ממשלת ימין דתיים אז הולכים איתו.. וזה הכותרת שהוציאו. יהדות התורה, כפי שהצהירה ומצהירה הולכת עם ממשלת ימין דתיים כגוש בכל מצב. אינטרסים כאלו ואחרים של בעלי עניין לא ישנו את העמדה העקבית הזו".

ח"כ פינדרוס המשיך והסביר כי "לעוות משפט שנאמר 'אם גדעון סער יקבל מהציבור המסורתי והימין 45 מנדטים יהדות התורה תשקול האם ללכת איתו' ולהפוך אותו לכותרת 'אם סער לא נהסס לתמוך בו' זו לא הוצאת דברים מהקשרם, אלא עיוות אינטרסנטי ממניעים פסולים".‎