יו"ר רע"ם, חבר הכנסת ד"ר מנסור עבאס, נפגש היום (ראשון) עם יו"ר יש עתיד, חבר הכנסת יאיר לפיד, בביתו של האחרון. בתום הפגישה פורסמה הודעה לקונית לפיה השניים "קיימו דיון על האפשרויות להקמת ממשלה חדשה והודיעו שהשיח ביניהם יימשך בימים הקרובים", אך ל-N12 נודע כי השיח ביניהם כבר עסק בסוגיות קונקרטיות למשא ומתן הקואליציוני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך הישיבה דנו השניים על מספר נושאים הנוגעים למצוקות החברה הערבית בישראל. בין הדרישות העיקריות שעלו על שולחן הדיונים – שיפור מצבם של הכפרים הבלתי מוכרים בנגב, ביטול חוק קמיניץ המקל על אכיפה נגד עבירות בנייה ללא הליך משפטי והקפאת חוק הלאום עד לנוסח המקובל.

עוד שוחחו הצדדים על תקצוב תכנית חומש בעשרות מיליארדים, שתכלול הרחבת יישובים בתכניות מתאר ותוכנית למיגור הפשיעה בחברה. בנוסף, דרש עבאס כי בענייני דת ומדינה תהיה לרע"ם תמיד זכות חופשית להצבעה.

היעדר ההכרעה בין הגושים מציב את עבאס בעמדת מפתח, כאשר ביכולתו לקדם את שני המחנות הפוליטיים לעבר הרכבת ממשלה. פגישתם של עבאס ולפיד מגיעה לאחר שאתמול נפגש כבר עבאס עם איוב קרא, מספר 41 ברשימת הליכוד, שקרא לו לתמוך בהקמת ממשלה בראשות נתניהו.

בגוש השינוי, מנגד, נחושים לרתום את רע"ם לתמיכה מן החוץ בממשלת מיעוט. היוזמה המובילה במחנה מתנגדי נתניהו היא כינון ממשלה לשנה אחת ברוטציה בין בנט ללפיד, בתוכה יישבו סיעות ימינה, תקווה חדשה, יש עתיד, ישראל ביתנו וכחול לבן. מרצ, הרשימה המשותפת ורע"ם יתמכו מבחוץ לפי חזון זה, וייתכן כי פגישתם של השניים תעסוק בהצעה זו.