"אני לא רוצה לכפות על אף אחד דבר בחיים האישיים שלו, עם זאת – אני מנהיג מפלגה דתית ודוגל בערכים אלה", אומר יו"ר מפלגת הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ' בריאיון בוועידת המשפיעים של N12. "כאדם דתי נקדם את ערכי המשפחה כפי שאנחנו תומכים בהם. בשביל זה צריך ממשלה ימנית ואני קורא לסער ובנט - שימו את האני בצד והציבו את הערכים במרכז".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ראיונות נוספים בוועידת המשפיעים 2021:

>> ריאיון עם נפתלי בנט: "גם החרדים יכולים להיות בפנים, גם סמוטריץ' וסער"

>> גדעון סער הכריז שרק לו יש אפשרות להקים ממשלה בגוש מתנגדי נתניהו

>> יו"ר יש עתיד לפיד: "יותר חשוב להזיז את נתניהו מתפקידו"

"יש 72 מנדטים למחנה הלאומי בסקרים – רוב גדול לימין. צריך שהשותפים במחנה ישימו בצד את המחלוקות ויממשו את הכרעת הרוב. אני מפרגן לבנט, בתקווה שבסוף יבוא לממשלה ימנית שתתקן את מערכת המשפט ותחזק את ההתיישבות. בממשלה עם השמאל לא מחזקים את ערכי הימין".

סמוטריץ' התייחס לסעיפי החקיקה שיסייעו לנתניהו להימלט ממשפטו: "לנתניהו יש אינטרס גדול שהמחנה הלאומי יצליח – כדי להעביר פסקת התגברות צריך רוב. אני תומך בחוק צרפתי כל עוד לא מדובר בעבירות חמורות, ומצד שני לא מוכן לקבל מצב שבו יועץ משפטי מדיח ראש ממשלה. אני נאמן לדרך ולערכים ואמרתי לאנשי ליכוד: בואו נחתום על עקרונות, אני לא חותם על נאמנויות".

בנוגע לחיבור עם בן-גביר, אמר סמוטריץ': "אני שלם עם האחריות שגילינו כלפי המחנה הלאומי ולממשלת הימין. בפעם האחרונה שבימין רבו, עלתה ממשלת שמאל. ההכרעה הערכית שלי - אם לפי החוק הוא יכול להיות חלק מהמגרש הדמוקרטי, אז הוא יכול לעשות את זה".