לאחר שרעיית ראש הממשלה שרה נתניהו אושפזה הלילה (בין רביעי לחמישי) בשל דלקת בתוספתן, ביקור ראש הממשלה באבו דאבי נדחה, וכך גם פגישתו עם יורש העצר מוחמד בן זאיד. במקביל, גורם מדיני אומר כי הטיסה, שאמורה הייתה לצאת בשעה 09:00, התעכבה בשל אי אישור נתיב הטיסה על ידי הירדנים נוכח ביטול ביקור של יורש העצר הירדני בהר הבית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הגורם ציין כי הירדנים לא החזירו תשובה שלילית לטיסה אבל התמהמהו והטיסה נדחתה ממילא מהשעה המקורית. לדברי הגורם, לו הירדנים היו מאשרים, הטיסה הייתה יוצאת אל הפועל. 

רעייתו של ראש הממשלה פונתה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים לאחר שחשה ברע. עם הגעתה היא עברה כמה בדיקות, ובסופן נקבע כי היא סובלת מדלקת בתוספתן ומצבה מוגדר טוב. על פי ההערכות, נתניהו תיאלץ להישאר באשפוז בבית החולים בימים הקרובים.

ראש הממשלה, שליווה את רעייתו בכל הבדיקות, היה אמור להמריא היום לביקור בזק של שעתיים באיחוד האמירויות ולפגוש את יורש העצר בשדה התעופה באבו דאבי - אך הפגישה בוטלה לנוכח הנסיבות.

את פגישת המנהיגים קידם ראש המוסד יוסי כהן, ושרי הביטחון והחוץ גנץ ואשכנזי שמעו עליה מהתקשורת - זאת כאשר נותרו רק 12 יום עד לבחירות לכנסת ה-24.