השבוע ה-35 למחאה נגד נתניהו: מפגינים רבים התאספו בצמתים מרכזיים ברחבי הארץ במחאה נגד ראש הממשלה. המחאה המרכזית נערכת בכיכר פריז בירושלים, בסמוך למעונו של רה"מ. כמו בשבועות קודמים, גם השבוע המפגינים מדווחים על אירועי אלימות נגדם מצד עוברי אורח בגשר הטרקטורים ובצומת רופין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עד כה נרשמו שני מקרי אלימות, פיזית ומילולית, נגד מפגינים. יאיר כידן, פעיל "הדגלים השחורים", שהפגין בגשר הטרקטורים בכביש 77 (בין שדה יעקב לכפר יהושע), סיפר: "אני כבר בן 70 וראיתי הרבה דברים, אבל היום מצאתי את עצמי  מתעמת עם תומך נתניהו שקרע לנו שלטים". לדבריו, אותו אדם תפס בחוזקה את הטלפון שלו וצעק לעברו:  "אל תתעסק איתי - אני מזהה את האוטו שלך ואני יודע היכן אתה גר".

מחאה נגד נתניהו בגשר בית ינאי (צילום: הדגלים השחורים)
מחאה נגד נתניהו בגשר בית ינאי | צילום: הדגלים השחורים
מחאה נגד נתניהו בכפר יהושע (צילום: הדגלים השחורים)
מחאה נגד נתניהו בכפר יהושע | צילום: הדגלים השחורים

כידן סיפר: "רדפתי אחריו עם המצלמה לצלם אותו, ואז הוא התקרב ונתן לי מכה תוך כדי רכיבה על אופניים והפיל לי את המצלמה - וזה מתועד בסרטון". כידן הדגיש: "לא יפחידו אותנו - אנו עומדים על הגשר בשביל שהמדינה שלנו תראה אחר".

רז חסיד, תושב כפר מונש ומי שאחראי על המחאה בצומת רופין, סיפר: "עמדנו בצומת ובחור גדול על אופנוע עם קסדה ירד ואיים עלינו אחד אחד בתנועות שיפוצץ אותנו". לדבריו, הם העבירו את המספר של האופנוע למשטרה והם מתכוונים להגיש תלונה.

מחאה נגד נתניהו בג׳למה (צילום: הדגלים השחורים)
מחאה נגד נתניהו בג׳למה | צילום: הדגלים השחורים

המחאה השבוע מטעם הדגלים השחורים עומדת לא רק נגד השחיתות, אלא גם במאבק להחזרת התלמידים למסגרות החינוך. מטעם הדגלים השחורים נמסר: "ישראל במקום האחרון בעולם במספר ימי הלימוד בשנה החולפת. ילדי החינוך הממלכתי הופקרו, בעוד שתלמודי תורה נפתחו והמשיכו לפעול תוך הפרת הגבלות הקורונה באין מפריע כמעט. תלמידי החינוך הממלכתי והוריהם הם אזרחים שאינם מהווים קבוצת לחץ, ולכן הנאשם לא סופר אותם ומה שלא חשוב לו, לצרכיו האישיים ולטובתו, לא חשוב לממשלה, לא למשרד החינוך ולא למשטרה. הייתה שנה תמימה למצוא פתרונות הולמים שיאזנו בין מגבלות הקורונה לבין הצורך החינוכי. זהו כישלון מהדהד".