בראיון אצל אופירה וברקוביץ' (הערב, 18:00 בקשת 12) התייחס יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, להתקרבות של ראש הממשלה בנימין נתניהו למפלגות הערביות וטען: "אם ביבי יצטרך למנות את חאלד משעל לתפקיד שר הביטחון כדי להיחלץ מכל הסיפורים שלו, לא תהיה לו שום בעיה. האיש כבר חצה את כל הקווים מזמן. "הוא מנהל רומן עם מנסור עבאס, נציג התנועה האסלאמית. אחר כך אם יצטרך לזרוק אותו מתחת לגלגלים - לא תהיה לו שום בעיה".

והמצביעים הערבים לא מבינים את זה?
"אני מקווה שהם מבינים היטב. אני ראיתי שקמה מפלגה שאומרת 'אנחנו אזרחי מדינת ישראל, הפלסטינים מייצגים את עצמם, אנחנו מייצגים את אזרחי מדינת ישראל' כי באמת הרשימה המשותפת לא מייצגת. ברגע שהם מצביעים נגד הסכם השלום עם דובאי, אבו דאבי ומדינות את המפרץ - את מי הם מייצגים?".

ח"כ מנסור עאבס  (צילום: פלאש 90)
ליברמן על נתניהו: "מנהל רומן עם מנסור עבאס" | צילום: פלאש 90

כשנשאל על האפשרות לחיבור עם מפלגות אחרות ענה ליברמן: "בפוליטיקה לא תמיד אחד ועוד אחד שווה שתיים, לפעמים זה יכול לתת שלוש ולפעמים זה אחד וחצי. אני ימין פרגמטי ואם אני לא רואה שהחיבור נותן יותר מאשר כל אחד בנפרד - אין טעם".

אבל אתה כן מציע לסער, בנט ולפיד לעשות גוש אחד. איפה זה עומד?
"חתמנו על הסכם עודפים וזו כבר פריצת דרך. אני מקווה מאוד שיום אחרי הבחירות אותם ארבע מפלגות, שכרגע מביאות יותר כל אחת בנפרד מאשר יחד, ילכו יחד".

מי יהיה ראש הממשלה?
"מי שיקבל הכי הרבה מנדטים יהיה הראשון, השני יהיה שני והשלישי שלישי. כל אחד יצטרך לאחסן את האגו במחסן, אין דרך אחרת".

הם מסכימים לזה?
"עדיין לא. אני מקווה שכולם יבינו שאין אלטרנטיבה אחרת".

לסיום, התבקש ליברמן להתייחס לפוליטקאים מסוימים במילה אחת. על גנץ אמר: "שיבקש סליחה ממיליון שלוש מאות אלף איש שהצביעו לו ושיפרוש בכבוד", על גדעון סער אמר: "מאחל לו בהצלחה" ועל אריה דרעי אמר: "היו היה". על לפיד אמר: "מאחל לו בהצלחה" ועל בנט: "גם בהצלחה, אני שמח שהוא הצטרף לישראל ביתנו והתחיל להעביר ביקורת על החרדים".

על רון חולדאי אמר: "איש רציני, עשה הרבה דברים בתל אביב. מה שטוב למדינה זה שכמה יותר אנשים רציניים יגיעו לפוליטיקה" ועל בנימין נתניהו אמר: "מספיק, די, שחרר. עשית את שלך, שחרר אותנו". את עצמו הגדיר כ"מילה זה מילה" ושביקש להגדיר את שרה סיכם ואמר: "תודה".