"הקורונה מאחורינו"? ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהיר היום (חמישי) בריאיון לרשת החדשות האמריקנית "FOX NEWS" כי ישראל התגברה על הקורונה - ואמר: "בגדול זה מאחורינו". בזמן שממונה הקורונה הפרופ' נחמן אש הזהיר מפני סגר רביעי, נתניהו אמר בריאיון: "אנחנו נהיה המדינה הראשונה בעולם לצאת מהקורונה. עדיין נצטרך לעטות מסכות לכמה זמן, אבל בגדול - זה מאחורינו". נתניהו גם תקף את החלטת בית הדין בהאג לפתוח בחקירה נגד ישראל, וכינה את ההחלטה "אנטישמיות טהורה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"90% מהאוכלוסייה המבוגרת בישראל התחסנו לפחות במנה הראשונה", אמר נתניהו. "אנחנו ממהרים עם המבצע הזה. האזרחים שלנו מבינים שחייהם תלויים בחיסונים. היינו ידועים עד עכשיו כ'אומת החדשנות', ומעכשיו נהיה מוכרים בתור 'אומת החיסונים'".‎

ראש הממשלה הוסיף: "בעוד שבאמריקה אנשים מחכים לחיסונים, בישראל החיסונים מחכים לאנשים. אנחנו נהיה המדינה הראשונה בעולם לצאת מהקורונה. לא יצאנו מזה לגמרי, אנחנו עדיין צריכים לעטות מסכות לכמה זמן, אבל בגדול – זה מאחורינו‎".

בריאיון נשאל נתניהו גם על החלטת בין הדין הבינלאומי בהאג לפתוח בחקירה נגד ישראל בגין פשעי מלחמה בעזה וביהודה ושומרון. "אני חושב שזו החלטה שערורייתית של בית הדין שהפך לפוליטי", אמר ראש הממשלה.

"זאת החלטה מרתיחה נגד הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון", אמר נתניהו. "הצבא שלנו הוא המוסרי בעולם, צבא שעושה מאמצים כבירים כדי לא לפגוע בחיי אדם, בעוד הוא נלחם בארגונים שכל מטרתם לפגוע בחיי אדם. לחקור דווקא אותנו? זו אנטישמיות טהורה".

נתניהו הדגים ואמר: "אני בירושלים, לא רחוק מהעיר העתיקה, הם אומרים שאם אנחנו בונים בית בירושלים - זה פשע מלחמה. זה מגוחך בעיקר משום שבית הדין הבינלאומי נוסד כדי להגן על חברות בסיכון, כמו שהיה העם היהודי בשואה. אנחנו נעמוד נגד זה".

ראש הממשלה נשאל גם על הקטע מתוכנית הסאטירה האמריקנית SNL שעורר סערה - כשאחד המגישים אמר שישראל חיסנה את האוכלוסייה היהודית בלבד. בין היתר נטען כי מדובר בהערה אנטישמית. נתניהו אמר: "הבאתי את החיסונים ונסעתי במיוחד ליישובים הערביים כדי לעודד את האוכלוסייה הערבית להתחסן, הבאתי ארבעה הסכמי שלום בכמה שבועות. כשאני הולך ליישובים ערביים קוראים לי 'אבו יאיר'".