כחול לבן איימה שאם לא יהיה תקציב לשנה הבאה הם הולכים לבחירות ואפילו קבעו כמה דד-ליינים, אך שוב מתברר שאיומים לחוד ומציאות לחוד. רגע לפני שמגיע התאריך המדובר, גוברים הקולות בסביבתו של בני גנץ שקוראים לו לחפש פשרה לפיה יקודם אישור התקציב לשנת 2021 בקריאה ראשונה בכנסת עד סוף דצמבר וההליך יושלם בחודשים ינואר-פברואר. גורמים בכירים במפלגה מבהירים כי יהיו מוכנים להתפשר בנושא התקציב אם תונח הצעה רצינית על השולחן, אלא שנתניהו מתקדם לבחירות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בליכוד, מנגד, טוענים כי היו מוכנים להתפשר בסוגיית התקציב, אך זה לא הדבר היחיד שמונח על סדר היום מבחינתם. לדבריהם, המחלוקות בנושאים המשפטיים ובסוגיות נוספות הן הסיבה לכך שבשלב זה טרם הושגה עסקה ראשונית. עם זאת, לראשונה מזה שבועות ניתן לומר כי נעשים גישושים ראשוניים בין הצדדים להשגת פשרה.

מבחינת ראש הממשלה בנימין נתניהו, הדילמה ברורה: הוא מעוניין בבחירות ביוני ולא היה רוצה לפזר את הכנסת בחודש הבא ולהסתכן בבחירות במרץ, כשעוד אין חיסון לקורונה ובצל פתיחת שלב ההוכחות במשפט שלו. אלא שאם יתחיל עכשיו את הליך אישור התקציב בקריאה ראשונה, יהיה לו קשה להסביר כיצד נסוג מזה בשלב מאוחר יותר. לכן במוקד הדילמה של נתניהו עומדת ההתלבטות אם ללכת לבחירות במועד פחות נוח מבחינתו או ללכת לבחירות במועד מאוחר יותר, אך להסתכן בכך שייתפס כישן.