"מצב החירום מחייב את העברת התקציב": זמן קצר לפני פתיחת מושב החורף של הכנסת ה-23, יו"ר כחול לבן בני גנץ בחר להעביר מסר תקיף לחבריו לממשלה מהליכוד - זאת על רקע סוגיית התקציב שמאיימת לפרק את הממשלה בחורף הקרוב - מה שעלול להוביל שוב לבחירות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"נכנסנו לממשלת החירום מתוך ידיעה ברורה שאנחנו והליכוד לא מדברים באותה שפה בדיוק, לא מאמינים בכל אותו סט הערכים וסדר העדיפות שלנו רחוק מלהיות דומה", אמר גנץ בפתח ישיבת הסיעה של כחול לבן. "נכנסנו למשלת החירום כי יש כאן מדינה אחת, עם אחד ומחויבות אחת בלבד והיא לאזרחי מדינת ישראל. אני לעולם לא אעדיף את טובתי האישית על טובתה של המדינה. כחול לבן לעולם לא תיאבק על האינטרסים שלה אם הם באים על חשבון טובת המדינה. מי שינסה להעמיד את טובתו לפני טובת המדינה ימצא אותנו מולו". 

בנימין נתניהו, בני גנץ, מליאת הכנסת (צילום: אורן בן חקון, פלאש 90)
השותפות תסתיים בפיצוץ? מושב הכנסת נפתח על רקע האיום בבחירות | צילום: אורן בן חקון, פלאש 90

"עד לרגע זה, עשינו כל מה שיכולנו כדי לייצר לממשלה הזאת תפקיד בלי לשים את טובת המדינה בראש סדר העדיפויות. קראו לנו בוגדים והבלגנו, קראו לנו חלשים והבלגנו, אמרו על מיליון וחצי מצביעים שלנו שהם סכנה למדינה והבלגנו. הפרק הזה תם ונשלם. לא תהיה יותר הבלגה, לא תהיה יותר שתיקה מול פגיעה בציבור שלם שהצביע לנו, לא תהיה שתיקה מול פגיעה בכל ציבור שהוא", הבהיר. 

לפיד בישיבת הסיעה: "מי שלא יצביע בעד הצעת אי האמון שלנו - פחדן" 

בטרם נפתח המושב, קיימו המפלגות ישיבות סיעה. הראשון שעשה זאת היה יו"ר יש עתיד יאיר לפיד שקרא להצביע אי אמון בממשלה. "יש עתיד מניחה היום הצעת אי אמון קונסטרוקטיבי בממשלת נתניהו. מי שלא יצביע בעד ההצעה הזו, הוא פחדן. מצטער, אין לי מילה רכה יותר. הממשלה הזו לא כשירה להוביל את המשבר. ראש הממשלה הזה נכשל בניהול המשבר. מי שיודע את זה ולא מצביע אי אמון, הוא פשוט פחדן". 

יאיר לפיד (צילום: החדשות 12)
יו"ר האופזיציה לפיד וסיעתו יגישו הצעת אי אמון | צילום: החדשות 12

עוד אמר לפיד: "אנשי כחול לבן יודעים שהממשלה הזו נכשלה. זו לא אמירה פוליטית. התחלואה מוכיחה את זה. האבטלה מוכיחה את זה. ההתפטרות של כל צמרת האוצר. לציבור אין טיפת אמון בממשלה. אין שום סיכוי שהממשלה הזו תטפל בבריאות ובכלכלה כמו שצריך. גנץ ואשכזי אומרים את זה - בקול רם. בנט אומר את זה, בקול רם. איווט אומר את זה, בקול רם". 

"הצבעה אחת, בעוד שעתיים, והיום בערב נתניהו כבר לא יהיה ראש הממשלה. בלי בחירות, בלי בלאגן. בני גנץ ישאר שר בטחון. גבי אשכנזי ישאר שר החוץ. ניסנקורן ישאר שר המשפטים. איווט, בנט, יהיו שרים בכירים. למישהו יש ספק שממשלה כזו תטפל טוב יותר בקורונה? נעביר תקציב, נפתח את הסגר, יהיה פיצוי מיידי לעסקים, נחזור למתווה הרמזור".