בסרטון מאחד הקרבות בין ארמניה לאזרבייג'ן שפורסם היום (שישי) נראית פגיעת טיל בליסטי ששיגרה אזרבייג'ן לעבר אחד הגשרים בארמניה. הסרטון שלכאורה אינו יוצא דופן חושף בפועל סוד שמור. ישראל מסייעת לאזרבייג'ן במלחמה מול ארמניה. בין ישראל לאזרבייג'ן אף בוצעו עסקאות נשק שעד היום לא פורסמו

 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

 

בתיעוד מאחד הקרבות נראה רכב שנוסע על גשר בארמניה, ולפתע נופל על הגשר טיל שמתפוצץ וגורם ללהבה גדולה. מדובר בטיל בליסטי מסוג "לורה" מתוצרת התעשייה אווירית בישראלזהו טיל המגיע לטווח מקסימלי של 500 ק"מ ובעל ראש נפץ של מאות ק"ג, הוא בעל רמת דיוק של מטרים בודדים. 

בשנים האחרונות ערכו ארמניה ואזרבייג'ן מסע התחמשות ענק. במלחמה הנוכחית תומכות אירן ורוסיה בארמניה, ומי שמספקות ציוד צבאי ונשק לאזרבייג'ן הן תורכיה וישראללישראל מערכת יחסים ארוכת שנים עם אזרבייג'ן וחלק ניכר מכוחה הצבאי נשען על נשק ישראלי, וגם מל"טים תוקפים מתוצרת תורכיה. על פי פרסומים זרים, סיפקו התעשיות הביטחוניות הישראליות אמצעי לחימה רבים ומגוונים לאזרבייג'ן ושווי העסקאות ביניהן עומד על כחמישה מיליארד דולר.

 

 

 

_OBJ

הסכסוך בין ארמניה לאזרבייג'ן נותר בלתי פתור למעלה משלושה עשורים מאז הסתיימה המלחמה האלימה בהרי הקווקז על המובלעת האתנית של נגורנו קרבאך. משנת 1994 נמצא חבל הארץ בשליטתו של הצבא הארמני, אך בין המדינות פורצים לעיתים עימותים המאיימים על יציבות האזור בו עוברים צינורות המובילים נפט וגז לשווקים רבים בעולם.