פחות מיממה אחרי שגדעון סער הכריז על הקמת מפלגה חדשה בראשותו, יועז הנדל וצבי האוזר הודיעו היום (רביעי) במהלך מסיבת עיתונאים שכינסו כי הם מצטרפים למפלגה החדשה של סער. השניים שיבחו בנאומם את סער ואמרו שהמפלגה החדשה תהווה תחליף של ימין "ממלכתי ואחראי" למפלגות הימין האחרות. שניהם גם תקפו את נתניהו ואמרו שהממשלה הנוכחית כשלה בתפקידה. האוזר: "נתניהו בחר להמשיך ולפלג דווקא בשעת משבר קשה מנשוא".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"בבחירות הקרובות דרך ארץ תצטרף לתנועה של גדעון סער", פתח ח"כ יועז הנדל את נאומו. "צריך חלופה מימין לנתניהו, גדעון הוא הבית המדויק לכל מאות אלפי אנשי הימין הממלכתי שמחפשים עכשיו בית ראוי. לא ימין של פולחן מנהיגות ופולחן אישיות, ימין אידיאולוגי של סער שמאמין בשלמות העם והארץ, ימין אחראי וממלכתי".

צבי האוזר ויועז הנדל (צילום: נועם רבקין פלאש 90, פלאש/90 )
מצטרפים לסער. חברי הכנסת צביקה האוזר ויועז הנדל | צילום: נועם רבקין פלאש 90, פלאש/90

נאום נתניהו (צילום: פלאש/90 )
"הליכוד התבלבל בשנים האחרונות". ח"כ הנדל תקף בנאומו את נתניהו ואת הליכוד | צילום: פלאש/90

הנדל תקף את הליכוד ואת נתניהו: "מגיעה לנו מנהיגות ימנית שהגדרתה העצמית היא אהבת הארץ ולא דרך שנאת האחר, הערבי, השמאלני. להיות ימני זה לא להיות ביביסט ולא לקבוע עמדות לפי מה שטוב למנהיג. הליכוד התבלבל בשנים האחרונות אבל גדעון לא".

האוזר: "הממשלה כשלה בתפקידה"

חבר הכנסת צבי האוזר עלה לנאום מיד אחרי הנדל, וגם הוא תקף את נתניהו. "נתניהו בחר להמשיך ולפלג את ישראל דווקא בשעת משבר קשה מנשוא", אמר. "לצערנו הממשלה הזו כשלה בתפקידה העיקרי, בנקודה שבה אנחנו נמצאים כעת ברור לחלוטין שחלופה לנתניהו תקום רק מימין, יש רק אדם אחד שמתאים למשימה זו. סער הוא האיש היחיד שבשעה קשה זו יכול לאחד סביבו את עם ישראל ולהבטיח מנהיגות מנוסה וממלכתית שאנו כה זקוקים לה".

גדעון סער עוזב את הליכוד
סער בנאומו אמש

"אני יודע שרבבות עדיין מצביעים לליכוד ולימינה בקריצת עין ובחריקת שיניים כי אין ברירה", המשיך האוזר. "היום לראשונה יש לכם ברירה - לכם ולכל אנשי המחנה הלאומי, יש במי לבחור. אני יודע, יגדפו אתכם, יטנפו עליכם, אבל אתם יודעים את האמת, אתם הימין האמיתי הערכי והאידיאולוגי". 

סקר: 17 מנדטים למפלגתו החדשה של סער

האוזר, שמכהן בימים אלה כיו"ר ועדת חוץ וביטחון, והנדל, שמכהן כשר התקשורת, התפצלו בחודש מרץ האחרון מסיעת תל"ם בראשותו של בוגי יעלון, והקימו את סיעתם "דרך ארץ". בכך בעצם התפצלו השניים מהריצה המשותפת עם כחול לבן בראשותו של ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ.

עוד לא ברור מה יהיו ההשלכות של הקמת המפלגה החדשה של סער, אולם מסקרים ראשונים שהתפרסמו מוקדם יותר היום, סער צפוי לקבל 17 מנדטים, זאת בזמן שהליכוד מקבלים 25 מנדטים, ימינה עם 19, הרשימה המשותפת עם 11, ש"ס עם 9, יהדות התורה וישראל ביתנו עם 7, כחול לבן עם 6 ומרצ עם 5 מנדטים. אלו מספרים ראשונים אך אם אכן זו תמונת המנדטים ייתכן והקלפים במערכת הפוליטית נטרפו.