תפנית נוספת בכיפופי הידיים: בצל המשבר והעיכוב במינויי הבכירים, ב"כחול לבן" החליטו החודש לקדם את מינוי פרקליט המדינה. הערב (שלישי) נציב שירות המדינה הודיע על "קשיים" בהקמת ועדת האיתור לתפקיד פרקליט המדינה. גורמים משפטיים טוענים כי נתניהו לא ממנה בכוונה מנכ"ל משרד משפטים כדי לתקוע את הקמת הוועדה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, פנה לשר המשפטים אבי ניסנקורן ואמר כי עולה קושי בהקמת הוועדה. הסיבה: "בעוד שהממשלה החליטה במפורש שמנכ"ל משרד המשפטים יהיה חבר הוועדה ולא נציגו או ממלא מקומו, בעת הזאת אין מנהל כללי קבוע למשרד המשפטים".

"ראיתי צורך לעדכנך בקשיים העולים במסגרת הליכי הקמת ועדת האיתור", כתב הרשקוביץ. עוד ציין: "על פי רוב ממלא המקום מגיע מתוך הנהלת המשרד ולכן יש קושי שישתתף בבחירת הממונים עליו או הקולגות שאיתן הוא מקיים ממשקי עבודה שוטפים". 

הרשקוביץ הזהיר כי השתתפות ממלא מקום בהליכי הבחירה "עלולה אף לפגוע במרקם יחסי העבודה, ליצור מחנאות ופילוג ולפגוע בעבודה השוטפת וביכולת המשרד לעמוד במשימותיו". את המצב הנוכחי במשרד המשפטים כינה "ייחודי וחסר תקדים" - ודרש מניסנקורן תשובות לפני שיגבש את עמדתו הסופית בנושא. 

גורם משפטי בכיר מאד טען הערב: "ההחלטה של הרשקוביץ היא תולדה של לחצים פוליטיים. מניעת מינוי מנכ"ל למשרד המשפטים עולה לכדי חשש לניגוד עניינים של נתניהו". הליכוד מסר בתגובה: "זה קשקוש, מונעים את אישור המינוי בגלל ההסכם עם כחול לבן".