ח"כ איילת שקד (ימינה) תקפה היום (ראשון) במילים חריפות ויוצאות דופן את התנהלות הממשלה במשבר הקורונה. בדיון בוועדת חוקה, חוק ומשפט שעסק בתקנות הקורונה ובאיסור החתונות - אמרה: "אני מכירה את המערכת הממשלתית, עד שתתחילו לשנות את התקנות, להחזיר ולתקן יעבור שבוע, ובשבוע הזה מתחתנים. לכן מה שצריך לעשות זה שמישהו פה יגדל ביצים ואומץ, ופשוט יגיד את האמת - האמת זה שלמרות שמה שכתוב בתקנות הוא בעייתי, אנחנו לא נאכוף; וכל מי שרוצה להתחתן עד 20 איש - שיתחתן, או לחלופין משרד הבריאות יכול להגיד 'אל תשאלו אותי שאלות קיטבג'".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שקד אמרה כי התקנה שאוסרת על השתפות בחתונה שמרוחקת מעל אלף מטרים היא "מטומטמת": "במילים אחרות כל מי שרוצה להתחתן עד 20 איש - יכול להתחתן גם אם הוא עובר על מגבלת האלף מטר. מה שאני אומרת - ותפסיקו להתכחש למציאות - (זה) שהתקנות מטומטמות ויכולים לשנות (אותן)".

שקד לממשלה: אם לא תצליחו בעצמכם, אני מוכנה לעזור לכל זוג שמתחתן

בשלב זה קטע את דבריה ח"כ איתן גינזבורג מכחול לבן ואמר שהתקנות עוד ברות שינוי, אך שקד קטעה את דבריו והשיבה לו: "הקואליציה המחורבנת הזאת - היא קואליציה שלך! אז תתקנו את התקנות האלה! אז תשנו, היו לכם שבועיים! כבר שבועיים הבנתם שזאת בעיה איתן, שבועיים שאתם מגרבצים! שבועיים הבנתם שיש בעיה ואף אחד לא שינה את התקנה הזאת! שבועיים אתם מבינים שיש בעיה, ואף פקיד ואף שר לא לקח על עצמו יוזמה לעשות, להוסיף מילה, בתקנות כדי לשנות את העניין של החתונה".

את דבריה סיימה שקד בהצעה יצירתית לזוגות שרוצים להתחתן, והציעה לעזור להם בעצמה: "עכשיו מה יקרה? שוב אף אחד לא ישנה, אני רוצה לדעת האם מישהו מהממשלה הרעה הזאת מסוגל לקחת את המשימה והיום לשנות את התקנות? כי אם לא, אני יכולה להגיד לכם שאני מוכנה, לכל זוג שרוצה להתחתן להגיד לו 'תן לי את השוטר שאוכף את מגבלת אלף המטר'".