ראש הממשלה בנימין נתניהו ויורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן שוחחו אתמול בפגישתם החשאית על נושא הנורמליזציה ועל איראן - כך דיווח היום (שני) הוול סטריט ג'ורנל מפי בכיר סעודי. הגורם הוסיף כי השניים לא הגיעו להסכמות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היום התברר כי נתניהו, שנאם אתמול בטקס האזכרה הממלכתי ה-47 לדוד בן גוריון ואשתו פולה שהתקיים בשדה בוקר, "שתל" בו רמז לגבי נסיעתו החשאית לסעודיה שהתקיימה שלוש שעות לאחר מכן. "בד בבד עם ההכרה המתחזקת בעולם הערבי שישראל נטועה לתמיד במולדתה - קמים מנהיגים ערבים נועזים ופורצי דרך, שמבינים את יתרונות השלום", אמר נתניהו.

"בהמשך להסכמי השלום עם מצרים וירדן, לאחרונה, תוך שישה שבועות, הבאנו שלושה הסכמי שלום ונורמליזציה חדשים: עם איחוד האמירויות, עם בחריין ועם סודן", הוסיף. "אם נמשיך בדרך זו של חיזוק עוצמתה של ישראל, וחיזוק הקשר עם המחנה הערבי המתון ששואף ליציבות וקידמה – נראה עוד מדינות שמרחיבות את מעגל השלום".‎

שעות לאחר הדברים – המריאו נתניהו וראש המוסד יוסי כהן מנתב"ג בטיסות לא מזוהות, במקביל לביקורו של מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו בממלכה. השניים נחתו בניאום ונפגשו עם יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן ועם פומפאו. שר החוץ אשכנזי ושר הביטחון גנץ לא עודכנו על הפגישה.

דוברו של נתניהו, טופז לוק, רמז על הפגישה בציוץ בטוויטר מוקדם יותר אתמול: "גנץ עושה פוליטיקה בזמן שראש הממשלה עושה שלום". לוק מחק את הציוץ כשהחלו הפרסומים על הטיסות המסתוריות. זמן קצר לאחר שפורסם כי רה"מ וראש המוסד נפגשו עם בן סלמאן, לוק צייץ זאת מחדש.

במוצאי שבת יצאה הודעה חריגה מטעם לשכת ראש הממשלה, לפיה קבינט הקורונה שתוכנן לאתמול יידחה ליום שני, בגלל שהשרים יזהר שי ואלקין לא הספיקו להכין את המלצותיהם בנוגע למעקב הדיגיטלי. אלא שהשר שי טען אתמול בשידור שאין לו מושג מדוע הקבינט נדחה, ואמר שההמלצות שלהם מוכנות. גורמים שבקיאים בפרטים מספרים שההודעה הזאת הייתה סוג של סיפור כיסוי כדי שלא יתעורר חשד מביטול הקבינט.